Rybicky umiraji

Dobry den, chtel bych se zeptat, dneska rano jsem prisel domu a v akvarium jsem nasel dve mrtve rybky a odpoledne dalsi dve, nevim proc, uz je mam pres rok a nic takoveho se nestalo. nevi nekdo co to muze zpusobit?ahoj,mam mensi akvarko,malo rybek vetsinou platy a jednu molinezu.Jedna plata ma sede az bile oko,myslim ze ne nej moc nevidi.Druhe oko vypada v poradku,poradte co to je,dik


esha exit je šetrný i k sumcům, zatímco malachytka nebo různe multimedikaly a preventiny vůbec :-)


Ještě dodám, že malachchte green nedoporučuji, je tam příliš mnoho vedlejších účinků a nebezpečí pro ostatní organismy v AQ včetně výměny vody a pod. EXIT je velmi šátrný a není třeba dalších zásahů do nádrže v průběhu léčení ani po něm.


kalupinka: Děkuji za důvěru, k odpovědi se dostávám až teď, tedypůozdě, ale ono by pozdě bylo i včera. Nyní je nejlepší radou založit nádrž znova, protože po vyměně vody po krupičce by bylo třeba 3-4 týdny počkat na úplný úhyn latentních původců kožovce ve dně. Při zakládání je pak třeba postupovat dle zásad v těchto odkazech: http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm Jinak nejlepším lékem na krupičku je eSHa EXIT a to se dalo najít i v diskusi zde na fóru.


Kamilr: Bože,ako môžeš ešte uvažovať o znovupoužití pôvodnej vody?chceš prísť zase o všetko,čo nanovo do tej pôvodnej vody vložíš?To by ma teda nikdy nenapadlo,že takúto vodu použijem opäť pre iné ryby.Neriskovala by som to a ani to nie je fér voči novému chovu rýb.Nemyslíš?


Určitě to je krupička - krunýřovci na to nejsou náchylní a umřou až po velice dlouhé době. :-)


tak slo to rychle, za dnesni den mi vsechny rybky umreli :-) :-) je ta voda pak jeste pouzitelna, kdyz do toho chci dat jine ryby? ale je divny ze mi krunyrovec neumreli.


Já bych navrhovala přeléčení ryb přípravkem Malachite Green,jestli se mnou budou odborníci souhlasit ...zakoupíš v každém Zverimexu


Jestli to jsou bílé tečky, tak to vypadá na krupici. Chtělo by to vyléčit. Yirka ti poradí čím. Já ten název bohužel zapomněla.


Tetra konžská, pres rok stary, presne uz nevim, ma na tele hrozne moc tecky bile nebo neco takoveho.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby