Černé, zelené a hnědé řasy v jednom AQ.

Ahoj. Mám problém... popíši co a jak vše jsem udělal před touhle katastrofou:... Je to asi 3 týdny co jsem vyměnil akvarijní štěrk za nový -Tedy za ŘÍČNÍ PÍSEK, jelikož jsem měl drť a ta mi dělala v AQ jenom potíže. Ale postupně po výměně dna, se začaly objevovat černé řasy, zelené řasy a hnědé řasy(rozsivky) které mám v AQ uplně všude. Myslel jsem, že když vyměním dno, bude všechno o.k., ale je z toho akorát větší hrůza! popis: Nejvíce mám asi rozsivky, které jsou úplně všude: Osvětlení mám 0,48-0,5W/l a pravidelně- každý týden odkaluji asi 20% vody za čerstvou. Nepřekrmuji! Mám rychle rostoucí rostliny, ale i ty každých asi 2-3 dny postuponě pokrývají rozsivky popř. uvedené řasy. Už newím jak dál... protože 3-4 druhy řas v jednom akbáriu, jsem nikdy neviděl!!!... Prosím co dělám blbě, v čem je problém, jak ho natrvalo odstaním(řasy a hlavně rozsivky):-(... díky AHOj...Uber světla a do měsíce máš řasu pryč


Ahoj, nejsem žádná odbornice, řasu mám v akváriu taky a tak sem si pořídila rybky, které černou řasu požírají.Mám je teprve 2dny, tak se uvidí jak budou pracovat :-) A v akvaristice určitě rádi poradí! Možná i líp než tady :-)


david123: Pereme se s řasou co máme akvárko, je to fakt nekonečný příběh, také jsme udělali vše možné a zase se udělala i v novém. "Potěšilo" mě :-) že v akvárkách v prodejnách pro akvaristy mají řasu také. :-) Tak ji stále ničíme.A nejsme v tom osamoceni. :-)


David123: Tak si poraď sám ty CHYTRÁKU.... :-) :-) :-) :-)


Ano :-) ... už mi to přijde k smíchu: Yrka měl pravdu: zde se konečné odpovědi nedočkám (nic proti)... ale tohle všechno vím, že test s octem , ale asi těžko to bude šumět když je to říční písek... říční písek nikdy v octu nešumí, protože neobsahuje vápenec. To, co jste zde psali, není tímto důvodem ukončit růst řasy. to bych mohl tak dělat do ekonečna. Nechci se vás fakt dotknout, ale tohle určitě nepomůže, Jinak díky :-) :-)


Osobně bych vše vyndala vyvařila i ten nový štěrk a tak se zbavíš všech zárodků, test s octem by měl být samozřejmostí.Dokonce i rostlinku po rostlince ošetřit od napadených lístků.A pak už jen :-)


jaké máš dno? otestuj ho(test v octě),taky bych otestoval vodu jestli je v pořádku,ale podle mně to bude tím dnem,težko říct.Ale je pravda že řasy se nezbavíš nikdy uplně,jde hlavně o to držet je na uzdě. :-)


david123: Davide, na toto fórum chodí buďto stejní nebo spíše méně zkušenější (nechci se nikoho dotknout)akvaristé než na ta, kde jsi již před delší dobou tento dotaz uplatnil. Neočekávej zázračnou odpověď.


david123: Možno to má veľa svetla...neviem.V tomto nemám skúsenosti.Ale verím,že je to na porazenie.Ja som takto radikálne vyriešila čierne riasy,tak uvidím aj ja,čo to spraví.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby