Dotaz

Ahoj všichni.Chci se zeptat:Jsem začátečník a pořídil jsem si ve zverimexu pár rybiček 2 paví očka 4neonky obecné 2 mečíky a pancéřníčka pandu.Asi po týdnu jsem koupil kořen a asi po dalším týdnu jsem na burze pořídil 2neonky červené 2tetry černé 2parmičky duhové 2 pancéřníčky kropenatéhé a 3 neonky zelené.Teď můj problém:ani ne po týdnu co jsem byl na burze mi začaly hynout nejprve neonky červené a pak neonky obecné+jedno pavý očko.Nemá to něco společnýho s tím kořenem?Dík za raduAk ste ten koren nechali 1týžden vylúhovať vo vode,tak s tým nemôže mať nič spoločné.Možno boli choré rybky z burzy.


jestli kupuješ rybičky každé z jiného druhu jenom po tak málo kusech, by byla možná jedna z příčin. Rybičky pokud nemají větší hejno, jsou ve stresu, rychleji onemocní a hynou... Je dobré mít proto vyvážený počet rybiček v hejnu... Třeba neonky jsou docela hejnové rybky, tam tedy doporučuji nějaký druh z neonek vyřadit a přikoupit do hejna! Rybičky pak lépe vyniknou, nebudou ve stresu atd... Další příčiny je několik. Kvalita vody, dekorace, filtrace, rostliny (ale to říkám je v obecné stránce)... :-)


ono piraně by měli spíš mít jednodruhové akvárium,nevidím důvod proč k nim dávat další ryby,krom sumců.Jinak nevím kde jsi vyčetl že kořeny škodí,jak řekl yirka je to z humin,které jsou pro ryby přínosem.


volant: Piraní je několik druhů, musíš upřesnit o které by se jednalo.


vašek: Zabarvení vody kořenem způsobují huminy které rybkám spíš prospívají, takže dle míry zabarvení se jedná pouze o vizuelní defekt.


musí se piraně chovat samostatně nebo se snesou i s jinou akvarijní rybkou?


Pokud máš malé akvárium, tak kořen zabarvuje vodu a může škodit i rybám. :-)


ono to kořenem být určitě nemůže,záleží jak máš velké akva a taky hejnové ryby máš po pár kusech na tolik ryb bys potřeboval aspon 200l akva a to odhaduji, že asi nemáš.Může to být také nemoc protože ty ryby máš z různých zdrojů a nikdy nevíš dky si doneseš nejakého parazita. Pokud hynou jen tak bez nejakých potrhaných ploutví,bílých teček po těle nebo podobných příznaků může to být kvalitou vody nebo přerybněním(nedostatkem kyslíku ve vodě) :-)


Já kořeny nejprve vyvařím a pak není problém.Ale je tam více faktorů např: kvalita vody či dovlečená nemoc, ale může to být i čistě jen změnou a stresem.


Zkus postupovat podle následujících zásad: http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm http://rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby