Závojnatka lví hlava-agresivita

Mám 9 závojnatek (lví hlavy), neustále napadají jednu, trhají a okusují jí ploutve...Co s tím? Ta napadená byla několik dní mimo (bohužel v kýblu, druhé akvárium nemám), ploutve jí dorostly, tak jsem jí vrátila k ostatním. 4 dny jí nechaly být, dnes jsem je viděla, jak ji zahnaly do kouta a zas jí okusovaly :-)věra: Pokud je máš opravdu tak ráda tak jim pořiď větší nádrž. Závojnatka by měla mít kolem 30 litrů na rybu. Tím se ti i lépe podaří udržet teplotu o 1-2 stupně níže, jinak to v parném létě stejně nevydýchají. http://rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska


Jinak moc velké zatím nejsou, mám je jen 2 měsíce, 5-6 cm, nějaký markatntní velikostní rozdíl mezi nimi není...


Tak včera večer začali pronásledovat další, také ji okousaly ocasní ploutev, tak skončila s tou druhou v kýblu, kde zatím vypadají víceméně spokojeně. Ostatních 7 ,,agresorů" se uklidnilo, tak nevím, jestli se jím podařilo zlikvidovat 2 nepohodlné, nebo, jestli to bude pokračovat dál. Před lety už jsem závojnatky měla, ve stejném akvárku i ve stejném počtu a nikdy žádný problém nebyl :-) Krmím je vločkami pro závojnatky a taky granulkami, speciální pro závojnatky lví hlavy. Zkoušela jsem je krmit i několikrát denně a pokaždé jsou hrozně nenažrané, i když si myslím,že dostávají dost. Nevím,jestli nemůže být problém teplota vody, má 27°C,což je pro závojnatky dost, nedaří se mi to nijak srazit dolu, jedině, když hodně větrám v bytě, to pak zas mrznu já :-) Jinak akvárko není na sluníčku, jen máme teplý byt. V akvaristice mi řekli, že by to neměl být problém. Tak nevím, jestli se závojnatky nepřehřály a nezešílely :-) Jinak akvárko má dno z oblázků, asi 6 ks vodních rostlin, na dně jsou i větší oblé kameny, poměrně silné vzduchování. Všem vám moc děkuju za jakoukoliv radu, jsou to mí miláčci a jsem z nich zoufalá :-)


taky půjde o to jak jsou veliké,o krmení tu vůbec nejde,je taky možné že ta ubíjená je samice a samci na ni dorážejí,je to divné protože právě když je víc ks tak se agresivita násobí. Možná bys taky měla napsat jak je aqua zařízené,jestli mají dost ukrytů a taky čím je krmíš,zatím :-)


Děkuji za Vaše odpovědi! Jenže já je krmím spíš častěji, než by se mělo - 1x denně, někdy i 2x, takže z hladu to asi nebude. Mám akvárium 120 l, 9 závojnatek... :-)


Asi víc krmit - jak napsala Salonka, al e možná máš hodně ryb v jednom akva. a ony napadají tu nejslabší. :-)


Viac krmiť?Aby nemuseli stále niečo odzobávať?V tomto prípade svoju rovesníčku.... :-)

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby