Kalná voda ....

už delší dobu,cca druhý měsíc se nemohu zbavit kalné vody,barví se do zeleno hněda.Voda,ale nesmrdí,ryby nehynou,řasa není vidět.Filtr čistím 2x týdně,každý týden vyberu 2/3 vody a doplním novou,přidám přípravek Clear Aqua a výsledek také není vidět.Akvárko je 120 litrové a jsou v něm dva raci,dva pancéřníčci,15 ancistrusů,3 neonky a 4 tlamovci,pár rostlin,nemyslím si,že překrmuji.Poradíte co ještě vyzkoušet?také jsem trpěla na zákali,ja to vyřešila uv lampovou, ale ja mam moc litru,,jinak opravdu jen dobře filtrovat ,a filtrovat a filtr čistím jednou za tři -čtyři měsice ,,oni se tam vytvoří bakterie ,které udržuji tu vodu ok a když to stále čistíš tak to budeš furt na jednom mistě :-) :-)


Především bych doporučil do nádrže nelít žádnou chemii.Dále pak by bylo zajímavé vědět jaký je to filtr, že je nutno ho čistit 2xtýdně. Je to moc často a nemůže pak správně plnit své funkce, protože se v něm nezabydlí žádné bakterie. Také bych se zamyslel nad vhodností soužití rybek a raků-může to být jedna z příčin.


Filtr se nemá moc často čistit. Dvakrát týdně to je hodně, a když ho vyprat, tak ve vodě z akva.


Mám obdobné akvárko (a mám v něm zelenou řasu, protože mám také více rybiček), ale kalné ho nemám.Když jsme kdysi chovali raky tak jsme měli také akvárko kalné od potravy pro ně. Zeptat se čím je krmíte(raky). Já bych je umístila samostatně do jiné nádrže. Tak jsme to tehdy udělali mi a akvárko s nimi jsme čistili vícekráte za týden. :-)

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby