Poradíte?

Před měsícem jsem založila další akvárium,obyvateli byli paví oka,mečovky a mollyny.Již dva dny vyhazuji uhynulá paví oka a uhynul i samec mečovky.Ze zhruba 15 ks pavích ok,zbyla jedna samice a ani ta nevypadá dobře.Ryby se jakoby nafoukly,resp.vypadaly jako vysokobřezí a měly nápadně bílá břicha.Ostatní ryby jsou naprosto v pořádku,alespoň zatím.Nikde nevidím ani necítím nic co by mě na akvárku mohlo znepokojovat.Krmení pořád stejné,granule a mražené larvy komárů,nitěnek a plankton.Co se mohlo stát netuším,měsíc v novém akvárku prospívaly a teď tohle.Mám to nějak řešit a jak a nebo mám čekat co se z toho vyvrbí?Díky za radu ....dodmo: Což by už asi vyžadovalo konzultaci s veterinárním odborníkem.


bactopur se mi zdá dost slabý na přeléčení akva stačí ale na lečení pokročilejšího stavu je slabý doporučuju penicilín :-)


hhanysek: Najskôr sa jedná o infekčnú vodnatielku. Platí, že treba zlepšiť hygienické podmienky a rybky preliečiť napr. Sera - Bactopur.


hhanysek: Pro radu která by ti trochu pomohla toho musíš napsat více. Jak dlouho máš nádrž založenou, jak je vybavena, kolik v ní máš rybek-rostlin, jak ji udržuješ a opatruješ....


Jsem začátečník,měla jsem živorodky komáří(dvě), najednou měla jedna vypoulené oko a kolem podlité krví, přidala jsem do vody modrou desinfekci a červené kolem oka zmizelo, ale vypoulilo se i druhé.nakonec jsem je vyhodila, první jednu, pak druhou a teď má vypoulené oko další ryba. Plave, žere, tak nevím co s tím, prosím poraďte


nj,nejspíš to bude nitenkamy,zkus taky otestovat vodu a taky bys nám mohla říct jak velké akvarium máš,popřípadě jak výkonnou filtraci.. :-)


davidk: Moje sa pohybujú často na dne,akoby mleli z posledného.Asi je to ich prirodzené chovanie,neviem,nikdy som sa na to nepozerala ako na chorobný jav.


mam doma cichlidy papouščí velikost cca 15-18 cm stáří neznámé a muj problém ční vtom že rybka se nají u hladiny pak okamžitě klesne svisle ke dnu a nakloní se (lehne) si na bok co mám dělat? prosím poraďte pište mi mejly co to jde ... kavand@volny.cz


Souhlasím s Yirkou. Otec nitěnky kupoval a tohle se mu také stalo- rybičky nafoukly, plavaly při hladině a šupiny měly naježené. A to je kupoval tehdy živé - samozřejmě ty nitěnky. :-) Já po jeho zkušenostech nekupuji nitěnky v žádném stavu. :-)
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby