Zvyšování ph

V akváriu mám po výměně vody ph 4,8 a chtěla bych mít tak kolem 6,5 ph nebo vodu neutrální, protože stávající voda je hrozně překyselená. Jak mám ph zvýšit, když nechci použít chemii? Nechci vyndavat kořeny.mamina: To mě trochu překvapuje, protože předpokládám, že u nádrže tvých rozměrů máš přiměřeně velký externí filtr. Při tvé zarybněnosti nádrže bych pak předpokládal podobnou periodu jako mám já-tedy +- půl roku.


yirka: no nekdy musim čistit filtr takwe driv než za tři mesice,,


kristýna: V tom případě si myslím, že čištění filtru by stačilo bohatě v periodě 3 měsíců (možná i déle).


Jedlou sodu používám k úpravě PH už spoustu let a nevidím v tom problém.K orientačnímu určení PH "papírkové" testy z lékárny stačí,je dobrý přečíst si návod k použití.Cichlidy z Tanganiky chovám už spoustu let takže vím o čem mluvím.


Yirka: Je tu prezentace pod názvem "Taková směska :o)" Co se týče filtru, je to tetratec EX 400 objem 2,4litru. V akváriu je kolem 100 stonků rostlin + ještě ty co se nedají spočítat - např.: Jávský meh,... . Rybky jsou tam 11 neonek, 6 panců zlatopásých a 3 krunýřovci + momentálně 1 betta a jedno paví oko, kteří brzy poputují do jené mojí nádrže (nádrží) Akvárium má objem 65l, a čistý kolem 54litrů.


kristýna: používám kapkové testy od Rataje a nemám problém, cena kolem 70 CZK.


kristýna: Jaký typ filtru používáš, jak velká je nádrž, jak je zarybněná a kolik máš rostlin?


Jo tak já zkusím někde vyšťourat levněji kapková ph testy. Jednou za jakou dobu mám tedy čistit filtr? (On se trochu čistí sám, protože do něj přidávám vždy pár okružáků, vždy kolem 6 kousků)


Úplne súhlasím s Joe.cz a Yirkom, lístie a niektoré rastliny môžu tiež znižovať PH. Vyskúšala si pridať sódu bicarbonu? Ale pozor, pridávaj ju rozmiešanú vo vode a po malých množstvách. Na lakmusové papieriky by som sa nespoliehala. Nepíšeš, ako sa správajú rybky?


kristýna: Otrava v akváriu a čištění vnějšího filtru nebudou spojité nádoby. Častým čištěním právě riziko otravy dusitany zvyšuješ, protože nenecháš vytvořit dostatečnou základnu nitrifikačních bakterií. Testy lakmusovými papírky jsou na dvě věci. Pořiď si kapkové.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby