Čichavec zakrslý

Ahoj, chtěla bych koupit čichavce zakrslého, ale nevim, jaké se k němu hodí rybky,popř. rostlinky...? Už předem dík za odpověď!!! :-)mamina: Že by byl čichavec zakrslý úplně nenáročnou rybkou, to bych si po vlastních minulých zkušenostech netroufl tvrdit. Je to naopak docela háklivá rybka.


Záleží na velikosti akvária. Rozhodně bych nedoporučovala další labyrintku pokud má akvárium menší objem jak 100litrů. Doporučila bych hejnové rybky, ale aby byly menší než čichavci (myslím, že kardinálky jsou větší). Doporučuji k zakrslým nějaké razborky (mě osobně se líbí galaxy, sawba a skvrnoocasá). Dále asi klasické ancistrusi nebo otíky a popř. pancíky. Co se týče rostlin, nejsou vůbec vybíraví. Jenom co jsem pozorovala, tak mají rádi na hladině riccii (staví hnízdo a nosí ji z celé hladiny do jednoho rožku, kde bublá :-) ).


ano tato rybka neni naročna,take se chystam ji koupit do maleho akva co prave zakladam v jidelne :-) :-)


ahoj choval sem ho také a nejlepe se k nemu podle meho nazoru hodí jiný druh čichavce (zlatý atd.) a u rostlinek není moc vybíravý (u me v akváriu to všechno fungovalo tak doufam ze to u tebe bude taky tak)


Rybky k němu dej klidné, např.kardinálky, neonky, razborky.... A z kytek hlavně plovoučky, trhutku, salvninii, pistii... Ale taky nějakou "džungli", aby se mohly samice schovávat.Plovoučky pužívá na stavbu pěnového hnízda. Já ho u nás na Břeclavsku nemůžu sehnat, takže hodně štěstí :-)

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby