Dobra rada se ceni

kdo mi poradi jak se mam zbavit šneku.každy den vybiram 3a vic ještě malinky.taky chemii nedoporucuju...stoji to penize a vysledku se da dosahnout i jinak...


Šneci patří k přírodě, stejně jako řasa. Řasu v akvárku nehubím, ať si na kořenech ruducha pěkně roste, když tam ničemu neškodí,... Chemie na řasu stejně nefunguje, to samé si myslím že je u šneků. Chemii bych na šneky rozhodně nepoužila, neboť mnoho uhynulých šneků je na škodu víc než těch pár živých. Dokud šneci neškodí, nechala bych je tam. Já je vybírám občas do misky večer při krmení, když jsou nalezlí vepředu, a nějak se moc nepřemnožují. Když už šneky vybírám, vyberu jich nejmíň stovku. ať to mám nadýl zasebou. Mě se okružáci zdají téměř neškodní, naopak mě jsou k užitku. Např.: KDyž tu nechám akvárka v péči někoho jiného a někdo jiný překrmí, sežerou zbytečky a je klid. Když čistím filtr vždy tam nějaké přihodím,... Já bych je buď vybírala nebo jen někam nalákala. Nemá smysl používa na šnečky chemii, může to mít za následek víc škody než užitku :o) :-)


Nejlepší a nejrychlejší způsob je opravdu pořádně vyčistit akva vyprat dno i kameny popř. kmeny a pořádně prohlédnout rostlinky.Pokud nepřehlédneš žádnou snůžku vajíček,máš vyhráno.Kupovat rybky,které požírají šneky se mi zdá běh na dlouhou trať.Tržím pěsti.


ja sem se sneku zbavil tak ze se budto vymyl celé akvárko a vyhodil drt a nebo si tam kup nejake rybky ktere maji sneky rady :-)


Již jsem se snažila poradit ve fóru "Šneci", tak se tam můžeš mrknout. :-)


yirka: Tak ano,v lese je mi to prirodzené,že sú slimáky tam.Ale tam ich nevidím.Ale tu v akvárku sa mi to naozaj nepáči.A keď,tak len tie veľké,myslím,že sú to ozdobné,neviem presne.Majte sa pekne!


vašek: Vašek: Ano a tak to má být, každý má právo na názor, ale je dobré vědět kdo ten názor předkládá (viz naše vedlejší diskuse). Jinak moje alergia na chemiido nádrže je známa-žádnou nepovažuji za zcela neškodnou. Salonka: Nejsi sama kdo plže nevidí ráda v nádrži. Ale vezmi si co by byl les bez škodné nebo rybník bez štiky. Přeju pěkný den oběma. :-)


Yirka: Nesouhlasím. V akvaristikách jsou (z mých skušeností) naprosto neškodné přípravky, které používám.


yirka: Tak ja osobne nemám rada v akváriu slimáky.Viem,že tam patria,ale pre mňa je to niečo ako škodná zver v lese.Možno preto,že nemám žiadne rastlinky.


geminika: Ani jedno ani druhé ani třetí. Koupit závojnatky na šneky-to je zadělat si na dalších tisíc problémů, lít chemii do nádrže-ne, vliv přísavníků na šneky zanedbatelný. Nejlepším prostředkem je nevytvářet jim podmínky na přemnožení, tedy nepřekrmovat a udržovat čistou nádrž. Když už se přemnoží tak opravdu mechanický sběr či nalákat na zeleninu. Ale jinak, nádrž bez jediného šnečka snad ani nelze nazvat akváriem. :-)
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby