Prosím o pomoc

Získala jsem akvárium o 100l(bohužel spíše čtvercové)s vnitřním filtrem(není to molitan,ale něco takového s větší pórovitostí).Do něj mám kořen,který je úhlopříčně z rohu do rohu,pár kamenů a na dně bílý písek(teď už vím,že je to špatně).Dodala jsem Microsorum pteropus a Anubias barteri.Voda je studniční.Nemám ani osvětlení(to chci napravit),ani topení(to nechci).Chtěla bych poradit jaké rybky tohle prostředí unesou a přežijí alespoň rok.Zkoušela jsem literaturu,ale vzdala jsem to,protože akvaristika je věda a než bych se tou záplavou nepominutelných informací prokousala,tak mi voda v akváriu vyschne.Navíc na studium nemám moc času,tak zkusím znalé profíky.Předem děkuji dobré duši,která poradí. :-)yirka: Taky děkuji za rady,zatím jsem jen letmo zběhla uvedené stránky,to horacovoakvarium je skvěle humorně odlehčené,to se bude dobře číst.Díky :-)


vašek: Díky za radu ohledně rybiček.S tím topítkem si nejsem jistá.Mám akvárko v obývacím pokoji a na teploměru ve vodě mám stále stejnou teplotu 23°C +- 0,5°C.Vážně je v takovém případě nutné přitápění? :-)


vašek: Přesně jak píšeš, Vašku, topítko je pro nádrž velmi důležité. A ač není k dispozici více informací, bude nutno dokoupit nějaké rostliny. Pokud se kolegyni nedostává času na studium knih, doporučil bych alespoň tyto shrnující články, na které stačí pár minut. http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm


Myslím, že živorodka duhová(alias gupka) přežije v pohodě v různých teplotách, také platy a ancitrusi, ale záleží na tvé náročnosti. Tyto ryby se hodí pro nováčky i profíky. Záleží na tobě. Fakt nechceš to topítko do 100l ????? Asi bys ho tam měla mít, protože to klesání teplot není pro ryby dobré. :-)

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby