Pomooooc

Aojky jsem začátečník koupila jsem si akvárko a vše co k němu má byt, rybičky jsem si koupila neonky paví očka .... prospívaly dobře ,jenže potom jsem přikoupila ještě nějaké to paví očko a najednou se na rybách udělaly bílé tečky a začaly mě chcípat tak jsme zvíšily teplotu a kapaly jsme nějaký přípravek -zelený jak svina a byly asi tak týden dobré ale po týdnu mě vychcípaly uplně všecky poradí mě prosím někdo co se stalo a čeho se mám vyvyrovat????? díky !!!!ja su zoufalá!!!! :-)Reagovat na krupičku, nemoc kterou vyléčíte a s novou rybkou, rostlinou atd si ji zavlečete znovu, znovuzakládáním AQ je, nezlobte se, podle mne šílenost. Takový fatální zásah je nutný při daleko zásadnějších akvarijních katastrofách. Krupička je běžná a jedna z nejlépe léčitelných nemocí při normálním chodu AQ. Více o léčení v jiných vláknech zde na fóru, abych se zbytečně neopakoval. A zásadou je, ze začátku něco nastudovat v literatuře a až poté se spoléhat na akvaristické weby. :-)


Souhlasím s názory sotatních. Pořádně akva vydezimfikovat klidně i savem, ale pak pořádně vymýt teplou vodou.


Jo a mělo by se to opravdu pořádně přeprat, abys pak ty rybičky neotrávila. Nevím jak chceš, ale kamarádka mi řekla rovnou ať to pro 100% jistotu vyhodím. Potom napiš výsledek. :-)


Nejřív převařit, je z toho teda příšerný smrad, ale pak vyprat v čisté vodě. Já jsem potom ten štěrk nechala asi 2 měsíce na vzduchu, aby vyvětral a zbavila jsem se různých zárodků. Možná je to pracnější, ale nechtěl se mi kupovat nový. :-)


Mě se to stalo taky, měla by to být tzv. Krupička. Než tam dáš nový ryby, tak to raději vydensifikuj a štěrk převař třeba v savu a potom pořádně proper. Možná by bylo jednodušší vše vyházet.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby