Nemoc rybiček

Prosím o radu chovatele který se potkal s nemocí akvarijních rybiček,pěti akvarijním rybičkam se adnormalně zvětšily oči a měly je bíle zakaleny.Jedna z nich to měla kolem tlamy.Dvě se z toho dostaly a tři chciply během dvou dnů.Co to mohlo být a jak se tomu vyvarovat.Děkujivašek: Odpísal si : Já požívám multimedikal...chybička se vloudila. Samo,že to nevadí.


oci by mohli znamenat plisen nebo nejake parazity (rod Proalaria). a pokud jsou ty oci vyboulene,znamena to dalsi nemoc. coz znamena asi ta tlamička.pokud na ni maji takovy povlak, muzou to byt bakterie (rod Chondrococcus).nema to nic spolecneho s plisni...cituju to z chytry knizky. :-) Ale vypada to,ze ty rybky jsou opravdu silne nemocne... :-) jak lecit tu bohuzel ale nepisou.. :-)


Povedala by som, že ide o bakteriálnu infekciu. Nechcem robiť reklamu, ale pozri sem : http://www.sera.sk/Data/poradca/RG_HEILMITTEL_CZ.pdf. Výborný poradca s fotografiami chorých rybičiek a rady, čo s tým.


Krišťák: 7 týdnů ?? To je dost. Vodu měn aspoň jednou týdně, asi to bude tou vodou. Já požívám multimedikal, ale i tam je psáno, že po aplikaci musíš vyměnit vodu ! Tak zatím.


vašek: V akvariu mám vodu 7 týdnu.Používám multi-medikal a přidavám sůl.Rybičky jsem poslední dobou nekupoval.


Zajímavá nemoc, ale nedovedu posoudit. Jak často čistíš vodu ? Nekupovala si nějaké nove nemocné rybky ? :-)

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby