Likvidátor šneků do 50l akvária

Vím, že už toto téma tu bylo probíráno mnohokrát, ale já bych potřebovala do již zmíněného objemu akvária nějakého likvidátora okružáků a levatek. Nechci tam toho likvidátora utrápit, ale ani nechci, aby žral krevetky /1,5 cm/, jikry panců a neonek a ani samotné dospělé ryby. Mřenky jsou dosti veklké a já je nechci utrápit a nechci přijít o rostlinky ani o jikry anců. Co je tedy vhodné? Nemám ráda chemii na šneky a do pastí se to nějak nechytá.yirka: počkám a pak je věnuji někomu, kdo má velké akvárko, předtím jsem měla parmičku nádhernou, ale ostatní živorodky se jich bály, co pak na ty šneky?


yirka: Píšou, že mohou dorůst hodně, ale rostou velmi pomalu a do té doby s těmi šneky pěkně zacvičí.


zdenu: Ale di 50ti litrů bych je nedoporučoval, příliš vyrosotu, do menší nádrže tak pákistánské nebo striaty.


Na šneky je výborná Mřenka nádherná (určitě 2ks) šneci jsou vidět minimálně, občas ve filtru, super. Měla jsem z nich strach, ale jsou mírumilovné, nehoní jiné ryby. Zezačátku plaché.


Pokud nepříde lepší nápad, ak nasadím metodu vybírání a hodím tam 2-3 samičky bett, ty s oblibou požírají malé šneky, naštěstí mám 60l betarium, tak nebude problém je jen přehodit doo jiného akvárka.


ja myslim že ne ale mřenky zas radi reji do dna a tato ma rada když je tam dost ukrytu rada se schovava :-)


Aspoň mám představu. Ale nebude ta trpasličí žrát mojí "zeleň"?
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby