Arrhenodie - změna pohlaví

ahoj, mám (měla jsem) samičku mečovky, která se mi změnila na samečka. Chtěla jsem se zeptat jest-li je nějaká konkrétní příčina této proměny. Nám třeba v tu dobu zemřel jediný sameček mečovky,tak jestli to může být tím,díkyMečovky to prostě takto dělají,s tím nic nenaděláš. :-)


u pavích oček to jde, právě když tam chybím samec. Možná to půjde i u mečovek


Všecko je to uplně jinak..u některých ryb exisstuje schopnost změny pohlaví v rámci zachování druhu,ale není to u mečovek..tyto ryby zůstanou to co jsou,jenže někteří samečci se pomalu vyvýjí a dorůstají rozměrů jako samičky..někdy jsou neplodní..ale zkušený chovatel to pozná podle tvaru těla a i lajk by to mohl poznat podle řitní ploutve..jakmile je na ní nápadně silný první paprsek, tak je to s největší pravděpodobností samec,který se teprve začíná vyvíjet..jsou pak celkem agresivní,takže je lepší je dát někam pryč a až se vyvinou tak je vrátit nebo aspoň vyzkoušet jestli je plodný nebo ne..


je to podle množství hormonů ve vodě- když si koupíte nechtěně víc samců, tak zůstane poze 1 a ostatní se přemění na samice a když vám ten samec umře tak některá ze samic se přemění na samce :-)


Mě se to stalo asi destkrát a jeden byl dokonce plodný, což je prý velice ojedinělé.


né tím to rozhodně nebude.a to že se ti proměnila v samečka je u této ryby uplně normální

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby