Atlas

Myslím, že po této soutěži by měla být vyhlášena další a to na vyčištění atlasu ryb od nesmyslů a hlavně od nespočetných dublů. Systém si se vším neporadí a proto přispěvatelům z vlastní zkušenosti doporučuji zkontrolovat možná synonyma v českém a latinském jazyce a to nejen na tomto akvawebu. Jinak bude atlas zcela znehodnocen a nedůvěryhodný. Není to přece jen honba za body a množstvím, ale taky za námi musí být nějaká kvalita. Sám jsem přestal nové příspěvky do atlasu přidávat, protože kvalita některých nových příspěvků je pod psa a šitá tak rychlou jehlou, že soutěžení kvalitním příspěvkem nemá cenu věnovat čas.drachirus: V tom případě se podívej na tento článek. http://www.akvarista.cz/web/atlas/detail/?id=47 a zjistíš, že tvůj článek o skaláře dumeriliho je o ničem, tedy je o synonzmu pterophyllum scalare. Pokud o něčem nevíš, tak to neuváděj-ta novinářská domněnková nákaza je velká.


murena: Zaujimavosti boli vytvorené pre spestenie celej stránky/tak to vnímam ja/,kde môže človek vkladať nové poznatky to sveta,ktoré síce nie vždy výhradne súvisia s akvaristikou,ale dajú človeku nejaký ten prehľad aj o iných veciach,ako je len akvaristika.Myslím si,že to uverejnenie zaujimavostí / O všeličom/mnohí aj privítajú,lebo im to skráti čas vyhľadávaním na internete,kde by sa museli naháňať za stránkami,ktoré by len takéto informácie ponúkali.A aj iné stránky majú predsa v sebe reklamy,krátke info o ponuke tovaru,len aby si to človek všimol.Ponúka sa aj erotický tovar ,alebo erotické služby,no a tie iste nebudú priamo súvisieť so zameraním sa danej stránky na internete.Ale patrí to k dnešnej reklame a jednoducho to nikto nerieši,prečo to tam je.Ja by som v zaujimavostiach na tejto stránke videla naozaj len také malé spestrenie a oddychovku :-)


drachirus: vašek: yirka: Líbí se mi, že se encyklopedie rozrůstá, je ale škoda, že soutěž vzbuzuje tolik vášní. Jsou v ní opravdu hezké ceny, které za úsilí stojí, ale jen honba za bodíky není ono. Článků jsem nenapsala moc, ale snažila jsem se získat co nejvíc informací o daném druhu, abych se pod článek mohla podepsat a nemusela se za něj stydět. Určitě je stále těžší najít rybku nebo akvarijní rostlinu, která dosud v atlase není, ale za kvatitní editaci je, jestli to dobře chápu, stejně bodů jako za nekvalitní článek. Škoda, že mi časové důvody nedovolují se do soutěže zapojit víc. :-)


BTW ty lži jsem samozřejmě myslel Ironicky a o žádné ani nevím a už vůbec bych nechtěl někoho odradit tato stránka se mi mooc líbí !!


Drachirus: Souhlasím s tebou, protože Když je tu tolik a píšou se další články, je často člověk rád, když najde nějakou novou rybku. :-)


Drachirus, Salonka: V něčem máte pravdu, ale celkově to pak atlas, kde by se měl člověk dozvědět něco o rybce,jak ji chovat, v jakých podmínkách, případně jak ji odchovat, degraduje na pouhopouhý seznam. Když už najdu rybku, která tu není, tak na internetu existuje nespočet zdrojů, kde se dají informace doplnit. Aleto je taky trochu o čase. To je taky hlavní důvod proč jsem na umístění rezignoval a atlas dále nedoplňuji a proč jsem vůbec toto fórum otevřel. Jinak by mne, Drachirusi, zajímalo, kde jsi viděl lži na dvě stránky. Ono se to jednoduše napíše a pustí mezi lid a pak odradí i další. Ještě jednou, myslím že tento web by měl být encyklopedií a ne seznamem.


Kromě toho co jste tady popsali a s čím souhlasím, mě ještě přijde divné proč na těchto stránkách mám číst kolik váží mozek žraloka a že umřela nejstarší želva.Tyto stránky by podle mě,měly být zaměřené výhradně na akvaristiku.


drachirus: Aj ja som takéhoto názoru!Lebo naozaj je pravda,že už je uverejnených toľko článkov,že už je ťažko aj nájsť niečo nové.A teda môžeme byť vôbec radi,že nejaké články ešte vôbec pribúdajú.A je pravda,že niektoré už uvedené články sa tu ani nedajú nazvať článkami,len takým výcucom,lebo sa skladajú maxim.zo 6 viet,ale zase je to taká malá výzva niečo pohľadať a pridať nové informácie o danom druhu.Nemyslím,že strohosť článkov je zámerná,ale naozaj niekedy nie je z čoho vyberať.Musím sa ale priznať,že ma pomaly a iste začína jedovať to,ak si ja nájdem nejakú rybku a nakoniec zistím,že má aj tri názvy a vlastne môj/niekedy/už aj rozpísaný článok je vlastne nepoužiteľný.Nechápem inak aj tak tomu,prečo majú živočíchy viac názvov.Je to niekedy o hubu hľadať nové,ktoré zaručene nebudú uvedené už pod iným názvom.... :-)


Dobrý den nechci se do toho nějak šťourat každý má názor nějaký ale někdy je člověk vůbec rád, že nějaké ty informace o dané rybě, která se tu nenachází (a což už je co říct když už tu je kolem 1470 sladkovodních ryb)vůbec najde a udělá nějaký ten článek. Vím že někdy to asi vipadá že člověk dá 6 článků v kterých třeba nic moc není ale přece je rozdíl pokud píšeme o pavím očku a nebo o rybě která se třeba běžně jen tak nesežene a nevidí.Bavím se o sladkovodních rybách člověk může psát i o něčem jiném ale pokud se chce zaměřit právě na sladkovodní ryby, tak už to moc lehké není a pořád je lepší psát opravdové fakta, kterých je třeba míň, než psát lži na dvě stránky.Navíc je tu možnost editace článku pokud někdo najde více informací tak je přece může uplatnit. Je to jen třeba můj názor ale i tak děkuji za pochopení.


Je pravda, že některé články jsou poměrně strohé a obsahují poměrně málo informací. Proto již od začátku soutěže přiděluji body podle kvality, obsahu a rozsahu článku 4 - 10 bodů. Přivítal bych, kdyby se kvalita některých článků zlepšila.
Při schvalování článků se je snažím kontrolovat proti duplicitě, od začátku soutěže jsem jich již kvůli tomu řadu zamítl. Bohužel pro některé ryby existuje nejen více českých, ale dokonce i latinských názvů, což to poměrně komplikuje. Nicméně doporučuji kontrolovat si před napsáním článku jak český, tak latinský název (například pomocí pole Vyhledat).

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby