Ještě mečovky ...

četla jsem tady o odchovu mečovek,zajímalo by mě,kdy mečovky dospívají.Mám v akvárku jednoho samce a tři samičky a nějak se k sobě nemají.Jsou přibližně rok staré....Koukám,že se tu i zasmějeme,ale to je dobře.Večer jsem opravdu ty moje holky podrobila vizuální prohlídce a vážně jim nic nenarostlo,ale jedna má pěkně kulaťoučký břicho,ale není vidět žádnou skvrnu.Mohla by být i bez ní gravidní?Doufám,že není tak přežraná ... :-)


salonka: Taky přidám něco pro pobavení. Vloni jsem četl, neví už na kterém akvawebu, že si dotyčný spletl mečík s gonopodiem a nešlo mu do hlavy jak to s tím mečíkem se samičkou dělá. :-)


evica39: To,vieš,my amatéri...Ja som to tiež vždy rozlišovala len podľa mečíku a myslela som si,že to stačí vedieť.Ale inak ma to nikdy viacej nenapadlo študovať.Každá rada je vhod! :-)


salonka: Chcela som len dobre poradiť. Na to, aby človek rozoznal samicu mečovky od samca nepotrebuje vysokú školu. Samci sa totiž nerozlišujú len podľa mečíka, ktorý samice nemajú. Hlavným rozlišovacím znakom je gonopodium a na to neni treba ani lupu, ani nič extra. Len sa stačí pozrieť VY AKVARISTI!


evica39: No,ale si to teraz dostala! :-) Ale asi ani ja by som to nevedela s určitosťou identifikovať...


Evica,no ty jsi mě přímo rozchehtala,už se vidím jak ty moje holky bedlivě studuju jestli jim nenarostl orgán :-) Samozřejmě,že máš pravdu a za radu děkuju,ale mě ti to přišlo tak k smíchu...prodloužila si mi život.Pěkný den


murena: Takže ak nemajú škvrnu březosti, pozri sa, či im nenarástol pohlavný orgán- gonopodium, na spodnej strane bruška. Taký, ktorý majú samci.


Akvárko je 150-ti litrové a hned zítra dokoupím ještě jednoho samce,aby teda ten první měl soka v lásce.Jinak samičky jsou pěkně kulaté,ale žádná skvrna svědčící o březosti na nich není.Uvidíme.Děkuji za odpovědi :-)


Záleží, jak veliké máš akvárium. Také, pokud samec už může mít mladé, ale jeho pud k páření není velký, nebude se mu chtít nahánět samici, protože nemá jiného konkurenta. :-)
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby