Hlučný filtr

Pořídila jsem si akvarijní filtr Elite mini, ale je moc hlučný :-) Poradíte někdo co s tím mám udělat? Další nový kupovat nechci. :-)Mám akvária v tiché zóně bytu a už před lety jsem si musel vybrat - buď poletí filtry nebo akvária. :-) Je to už 20 let, co jsem vyhodil všechny filtry, nasadil přiměřeně početnou osádku (tetry, 1 litr vody na 1 cm ryb), akvária bohatě zařídil rostlinami od pana Ing. Rataje st. a nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vše v akváriích se daří, roste, prosperuje a množí, i když dodávám jen světlo a teplo (žádný vzduch, žádné filtrování) a to vše v 5 akváriích od 80 do 225 l. Jen při změně jsem musel vždy opatrně - nejdřív zasadit rostliny a vpustit několik pavích oček, když začnou rostliny prosperovat a viditelně se množit, začít přidávat tetry, které zredukují již přemnožená paví očka a nastolí biologickou rovnováhu. Čištění 1x za 6 týdnů, přitom výměna asi 10% vody. A jde to i bez rambajzu ... :-)


U NOVÝCH FILTRŮ JE TO TAK, JAK TU PÍŠOU, ZÁLEŽÍ NA SÍLE NASTAVENÍ A DOBRÁ JE SKUTEČNĚ MOLITANOVÁ PODLOŽKA. JINAK JSEM SE S VĚTŠÍ HLUČNOSTÍ SETKALA U STARŠÍCH TYPŮ FILTRŮ.MY JSME SI PŘED 3-MI LETY KOUPILI MÍSTO TOHOTO DRUHU FILTR aquatel-typ FAN - 2.A TEĎ ODEŠEL.( U matky máme stejný jako vy a šlape již dost dlouho. Tak se i my vrátíme k tomuto.)


Drachirus: I molitanové filtry jsou hlučné, ( já má velice hlučný) ale záleží na typu. Když jsem si pořídíl lepší, ten už šlapal jako mašinka. :-)


Já s tím měl taky problém ale molitanová podložka mi pomohla teda ze začátku. Teď už ho mám jen na polystyréně


Podívejse zda je řádně upevněn, jinak až se trochu zaběhne, měl by být tišší.

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby