Nemocná ryba

Zdravím! Mám akvárium 54 l a v něm 5 rybek. Včera večer jsem si všimla, že jedna ryba má na sobě drobné bílé tečky, bude to asi krupička. Ostatní ryby jsou v pořádku. Jak mám postupovat dál? Nemám žádně náhradní akv. ani nádržku kam bych nemocnou rybu mohla přemístit. Vůbec nevím co mám dělat, nechci o ryby přijít. Prosím poraďte mi. :-)yirka: No,tak som to nejako neodhadla.Ale mala som takýto dojem,že si mladší dokonca ako ja.Nie je to ale podstatné.Podstatné je ako sa človek cíti a nie nejaké čísla. :-)


melon: Ono to asi tak jednoznačné nebude. Již v dřívější diskusi jsme narazili na téma věku a dával jsem odkaz na svůj profilů na jiném akvawebu. Velkému počtu přítomných bych totiž mohl být prarodičem. :-)


vašek: V tom případě musíš číst pozorněji a všechny příspěvky, protože já jsem od začátku psal o léčbě přípravky eSHa, které to nevyžadují a ty jsi reagoval na mne. :-)


Yirka: Mám vysvětlení= Já používám multimedikal a malachit green, takže vodu musím vyměňovat. Tam je to psané. U jiných přípravků to může být jinak. :-)


yirka:Myslela som to tak,že rybka už s príznakmi krupičky by sa liečila zvlášť,aby sa ešte viac nenakazili od nej ostatné rybky.A teda tie, ešte zdravé,by sa liečili v akvárku,z ktorého vlastne vzišla chorá rybka.Viem,že sa nemá vymieňať voda,ak je už liečivo v nej.Už nie som až taký veľký akvarista,ako v mladšom veku,ale rada sa priučím aj od mladších-čo predpolkadám,že jednoznačne si mladším akvaristom,ako ja. :-)


salonka: Záleží na tom, jakými přípravky léčíš. Pokud jde o léčbu krupičky, je nutno vždy přeléčit celou nádrž, a proto doporučuji zmíněné přípravky, které to umožňují bez negativních vlivů na zdravé rybky, rostliny a ostatní živočichy.


vašek: Jedna z mála věcí, v které se s tebou neztotožňuji. V průběhu léčby krupičky eSHa přípravky se voda nevyměňuje! Léky tak nejsou ředěny.


Asi by som ju vylovila do inej nádržky,alebo do pohára,kde by som ju preliečila prípravkamina liečbu krupičky,ale tak isto by som preliečila ryby v akváriu,aj keby neboli ešte napadnuté krupičkou.


Souhlasím s Yirkou, ale při léčení musíš každý den vyměnit asi třetinu vody.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby