Odumírajicí rostliny

Na kytkách se začínají dělat "chloupky", které nakonec až zčernají a list odumře. Osvětlení v akváriu - 2x normální a jedna zářivku na povzbuzení růstu rostlin a dobrého vývoje rybiček. Co je špatně? Děkuji za odpověď.věrulín: Pokud máš trochu náročnější rostlinky tak toho světla není právě moc. Dále bych se podíval na hodnoty vody,zejména NO3-jaká je hladina živin v nádrži.


yirka: mam vnitrní ponornej filtr Aquael(450l/hod), zarivku 20W aqua glo a dve usporne zarovky (5W a 10W) a akvario 80x35x40 cm.


Děkuji za rady budu odstraňovat napadené a měnít vodu 1x týdně (asi 1/5)atd. Věra :-)


Pokud se ti bude darit se teto rasy zbavit, radeji bych osobne stare rostliny vymenila za nove...Muze se totiz stat,ze se nektera rostlinka poradne nedoleci a prijde to znova.


K předešlým reakcím ještě jedna rada. Jak to vypadá s pohybem vody? Tento faktor je také významným činitelem tvorby řas.


Mala som to aj ja na rastlinách,vraj zo svetla,že ho bolo veľa.Ale ja som tie rastliny rovno vyhadzovala.


Já s nimi také bojovala, je to černá řasa. Pomohlo často měnit vodu (i 2x týdně asi 1/5 vody), ostříhávat řasou porostlé listy a přiměřeně krmení,aby nezbývalo. A řasa bude pryč, hodně trpělivosti.


Trochu málo informací,může to být nějaký druch řasi,nepíšeš kolik litrů máš kolik watů mají zářivky,může to být překrmováním pak je v akváriu moc živin,nebo použij chemii proti řasám obecně ale platí že s řasami bojuje taždý.Každopádně by bylo dobré odstranit všechny napadené listy jinak se to bude šířit dál.

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby