Rostlinky nevydrží

Ahoj. Mám problém udržet rostliny v akvárku, které je v polostínu. Mám na dně drobné kamínky a zkoušela jsem je i nechat v té "vatě" z obchodu, ale vždycky mi tak za půl roku zajdou (vypadá to, že shnijí). Zatím jsem měla kryptokorynu sumatránskou a mokřanku siamensis. První rostlinku si už nepamatuji, ale vím, že to nebyl dobrý výběr. Akvárko jednou za čas desinfikuju Preventinem. Poradíte mi někdo, jak udržet rostlinky v akvárku, příp. které rostliny vybrat? Díky.Záleží na tom jestli máš odolné nebo náchylné rostliny.


Vedle světla bych udělal ještě změnu v tom, že bych nádrž "jednou za čas nedesinfikoval preventinem". Rostlinky je třeba do tak malinkého již delší dobu zavedeného AQ vybírat spíš menší a pomaleji rostoucí, namátkou naubias barteri nana, echinodorus tenellus a mnoho dalších dle vkusu majitele. Také je důležité složení dna-uděla test s octem, zda nešumí, v případě. že ano-vyměnit.


A která by mohla být za takových podmínek akvárka? Chystám se pořídit zářivky...


Súhlasím s Yirkom. Rastliny v akváriu potrebujú dostatočne silné osvetlenie,nie polotieň. Aj z nedostatku svetla môžu zahnívať. Taktiež v obchode s akvaristikou dostať hnojivá, ktoré podporujú rast a vzhľad rastliniek.


Není možné ti říct přesnou závadu, ale rostliny nemají rády desinfekci.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby