Neonky

Koupila jsem si na burze 10 neonek. 1 jsem furt neviděla, a ráno sem našla jednu chcíplou ožranou a dalších 6 mrtvých. Až do zhasnutí světel se všechny chovali normálně a po smrti nejevili žádné příznaky nemoci. Mohla se nemoc rozšířit z jedné ryby, když chcípla tím, že ji ostatní sežrali? Zbylé 3 noenky jsou zatím v pohodě a všichni ostatní spoluobyvatelé taky (jsou mezi nimi i velmi mladí pancéřníčci). Prosím o radu čím to může být, co nejrychleji, abych mohla problém včas řešit. :-)Ještě je toho 100 ml a stojí to kolem 130 Kč a návod je přiložen :-)


Tady se řídím pravidlem, že rybky kdekoliv koupené nechám nejprve několik dní v tzv. karanténě, tj. mimo hlavní nádrž, abych zjistila zda jsou skutečně v pohodě. Teď když již jste je dala k ostatním je každá rada drahiá.a ještě na dálku. Asi by to chtělo koupit koncentrát od tetra madica s názvem "general tonic" širokospektrového použítí,který je i proti chorobám a parazitům akvarijních rybek. Jak říkám příště tomu dát čas.Jinak je možné, že od jedné rybky nemocné, tím že ji ožerou se nakazí i ostatní(nám se to u neonek nestalo, ale u jiných rybek ano.Jinak neonky mohly prostě v tomto počasí prochladnout a bylo. Jsou dost choulostivé. Zdravím :-)


Ještě jednou se k tématu vrátím: Při nákupu neonek bych nikdy neobešelrybí karanténu. U tohoto druhu je nanejvýš nezbytná.


Rybu okousaly její společnice , nebo jiné ryby, protože jsou kanibalistky.


Okousaná byla určitě až po úhynu. Jinak neonky, ač se to nezdá, jsou poměrně háklivé na kvalitu vody. Jde o to zda máš neonky obecné či červené. Červené jsou citlivější a pro každý druh to chce vytvořit trošku odlišné podmínky chovu.


Není tam žádná agresivní, jenom samice krunýřovce a 2 staří pancéřníčci se 3 mláďaty.


Možná se nějaká ryba v akváriu chová agresivně. prozkoumej to!!!!!

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby