Rostliny a řasy

Ahoj,v mém 100 litrovém akvárku jsem vyzkoušel už spoustu rostlin, ale ani jedna mi nevydrží kromě hnědovky křídlaté. Rostliny mi hnědnou a začnou se rozpadat a na krajích listů se mi dělaji černé chloupky. Mám filtr fluval 105 a svítím 18W zářivkou 8 hodin. Může mi prosím někdo poradit co s tím? Děkuji.[1336 málo svítíte,jak intenzita tak délka jsou málo,uvědomte si že jde o tropické rostlinky a tomu musí odpovídat teplota a osvětlení jak intenzita tak délka/12 hod./mě se osvědčily obyč.zářivky/teplé/z obchodu.každá rostlinka má své nároky,jiné kryptokoryna jiné echinodor.přesto že se akvaristice věnuji skoro 40 let taky jsem naletěl na nové super osvětlení,odnesly to čtyři echinodory.tonda.


Já ma na cca 70l vody 30w a řasy rostou stejně (zářivky jsou úplně nový) a řasy rostou stejně.


Nerad se opakuji, ale tak jak se opakují dotazy se asi musí opakovat i odpovědi. Hnědá řasa většinou znamená nedostatek světla. V tvém případě je to velmi pravděpodobná příčina, protože 18W na 100l je opravdu málo (běžně se doporučuje 0,5W/l). Dále je nutno vědět jak dlouho nebyla měněna trubice(s časem ještě klesá její účinnost) a také jaké jsou rozměry AQ (čím hlubší, tím větší intenzita světla nutná).


Zdravím , koupila jsem si rostliny do akvária , ale i pořesto že jsem si koupila na ně přípravek tak hnijou a příliš to znečišťuje vodu... co s tím mám dělat ??


S tou zářivkou naprosto souhlasím, chtělo by to alespoň 0,4w na litru což u tebe dělá 40w. Myslím si, že to je ten hlavní důvod a kdyby to nepomohlo tak pak bych se zabýval ostatními možnostmi.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby