čichavec

Ahoj lidi Potřbuji poradit prosím,mam čichavce medového,který je celý nafouknutý až tak že má odstáté šupiny,pobledlou barvu, se straní,něco málo sní,nevím co s ním jestli ho dát stranou porad´te díky Alena :-)Vzbavila jsem si z mkádí, že tatínek měl takto postižené rybky, přinesl si to s nově koupenou rybkou. Touto vodnatelností postižené rybky měli jakoby postavené šupiny od těla, které také ztvrdly. Otec je šetrně utratil,nedá se to léčit. ŘEKLA BYCH , ŽE TO ALESPOŇ PODLE MÉ ZKUŠENOSTI NENÍ ROZŠÍŘENÁ NEMOC. Mám akvárko 26 let a ještě jsem (zatím) tuto nemoc u rybek neměla. Mě trápí řesy. :-)


Buďto si ji s něčím přineseš, nebo to může být špatným prostředím v nádrži, hlavně jeho nedostatečnou údržbou.


Z čeho mohou ryby tuto vámi popisovanou nemoc dostat ?


taky bych ho radil odstranit, protože by se mohly nakazit jiné ryby. :-)


souhlasím s yirka stopro vodnatelnost a v této fázi se už nedá nic dělat raději ho odstraň jsou totiž dva druhy vodnatelnosti 1ní.se týka pouze jedince 2há. je přenosná i na ostatní.


Vypadá to na nějákou nemoc. Zeptej se v akvaristice.


Je to zcela jistě vodnatelnost, v tomto stadiu prajticky neléčitelná nemoc.Doporučuji šetrněutratit.(Asi i plave u hladiny, že?).

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby