Dno

Zakládám novou, přebytkovou nádrž a nechci do ní moc investovat. Nevím jestli se substrát musí koupit nebo rostliny porostou i v písku. V hlavním akváriu mám sice kupovaný substrát a křemičitý písek, ale substrát vyšel mě na 320 Kč a znovu ho kupovat nechtěla. Co se dá jiného dát na dno? A Budou rostlinky růst i pod obyčejnou zářivkovou lampou?měla jsem v akvárku rostlinky v písku a docela se jim dařilo. Nejhorší ale je, když čistíš akvárko, tak můžeš o nějakou část písku postupně přicházet...ale myslím, že by neměl být problém pak zas písek doplňovat :-)


Mno jen před podáním do akvaria bych kamínky řádně vyvaříl ať si nepřineseš nějakého nového živočicha sebou :-)


Bacha na vápník, jinak z pískovny není problém. Pod zářivkou taky rostou, jen ji nesmíš dávat šikmo k akva, ryby by plavaly bokem.


kristýna: Pokud to nebudou nějaký moc speciální rostliny, tak v pohodě porostou.


Aj ja mam kamienky a vlastne vsetko dno s Vahu, ja som to len prevarila tie vacsie kusky a ostatne som dobre preprala v horucej vode.


kristýna: Proč by nerostly. Je to jen o správném množství světla a dostatku živin.


Ale když už jste se schodli 2 tak nemám důvod vám nevěřit :-)


hanča: Protože v ňom venku neroste ani plevel - nejsou v ňom živiny pro narmální kytky.


kristýna: Hlavní podmínkou je, aby neobsahoval vápencové složky,potom může být i z pískovny. Říční je ovšem lepší a nezapomeň ho pořádně proprat a když bude z volné přírody tak bych ho i převařil v horké vodě. Kupovaný substrát opravdu není podmínkou.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby