Jak je vyhubit?

(Sice sem toto téma nepatří, ale to je jedno...)potřebuju vyhubit šneky nějakým přípravkem ale nevím jakým, protože mi žerou rosliny a už nevím jak dál, protože každý den vytahuju aspoň 4 šneky. jakým přípravkem je vyhubím?Nemusíte ich zrovna zabíjať.Stačí ak im dáte krmivo pre prísavníkov(velmi im chutí krmivo Wafers od Tropicalu.


Rak mramorový požírá šneky, ale bohužel i rostlinky při nedostatku potravy. Je to vlastní zkušenost. Moji raci se vrhli na každého šneka, kterého viděli. Pak stačí vybrat jen ulity. Teď mám raka jen jednoho, protože se jich víc spolu nesnese.


kalupinka: Já si přesto myslím, že mít zcela plžů prostou nádrž je jen těžko dosažitelné. Stačí nákup rostlin a někde v kořenech či listech schované vajíčko a máš je zpět. Nehledě k tomu, že jsou jinak přirozenými spolubydlícími rybek i v přírodě. Přirození predátoři a vhodné podmínky udrží jejich množení na uzdě.


Teď jsem likvidovala jednu malou nádrž a vylovila jsem všechny ryby, ostatní zůstalo v akva. Nalila tam stop hydrin a zapla filtr. Za chvilku bylo po šnekách. Je to drastický způsob, ale rychlý. :-) Jinak je vybírám nebo mačkám.


Určitě bych nevolil chemii, vedle šneků vždy může postihnout ještě něco jiného. Proto v první řadě prevence-nepřekrmovat, pak mechanické vybírání. Další přirozenou cestou je nasazení predátorů (mřenka pákistánská, mřenka nádherná), ale zde je třeba přihlédnout k velikosti nádrže.


:-) někteří šneci jsou "mor" takže to chce ryby které je budou likvidovat.


Ja jsem se sneku zbavila, kdyz jsem vydrhla kartackem vsechno co slo. Pak jsem poradne promyla i filtr a prstama kazdy listek kytky zvlast. Musela jsem takhle akvarko vycistit 2x nebo 3x, ale pomohlo to...i bez chemie :-)
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby