Přípravky pro akvárium

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké přípravky jsou pro akvárium nejvhodnější. Už jsem vyzkoušela Tetru a seru. Tetru mi v obchodě nedoporučili, doporučili mi seru, že prý výjde levněji, a taky že jo. Ale už jsem viděla i přípravky od dajana pet a jsou levnější. Kdo přípravky od dajany používá ať mi prosím odepíše jaké s nimi má zkušenosti a jaké druhy používá. Děkuji předem za odpověď. :-) :-)kristýna: Radši jim dávej kvalitní (nejlépe živé) krmivo. To bude lepší, než nějaký vitamíny.


hanča: Ani když budou klást jikry nebo jsou po nakladení jiker? (Před porodem - po porodu)


kristýna: Pokud máš v nádrži rybičky: jejich přiměřený počet, vhodné doplnění rostlinami a odpovídající osvětlení a krmení by mělo zajistit dlouhodobou rovnováhu v nádrži bez potřeby chemie. Pokud máš pouze rostlinné akvárium, bude vedle velmi dobrého osvětlení vzhledem k chybějícím odpadním rybím produktům třeba přihnojovat, popřípadě přidávat sopové prvky.


kristýna: Podle toho, co potřebuješ. A rostliny pohnojí ryby. Vitamíny potřeba nejsou.


hanča: Jakou? Jedna mě sice napadla,ale jakou jinou? A je nutné rostliny hnojit a ryby zásobovat vitamíny? :-)


Aj ja som za názor,že netreba chémiu do vody dávať len preto,lebo je to na trhu.Ak sú ryby,rastlinky zdravé,tak aj celé akvárium nepotrebuje zásah chémiou.Ja som dala len malachytku,ak mali rybky krupičku a to bolo doteraz všetko,inak nič iné z chémie nepoužívam,pokiaľ nemusím,ani nebudem.


Já jsem do akvária nikdy nedávala žádně přípravky, teda pokud ryby nebyly vyloženě nemocné a nikdy to nevadilo. Třeba složení vody se většinou dá vyřešit přirozenou cestou.


Nejlépe je žádnou chemiinepoužívat. Dobře vedená nádrž ji nepotřebuje.

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby