Tvrdost vody

Prosím vás, čím měříme tvrdost Vody a když je tvrdost příliž vysoká, čím ji snížíme? a když je nízká, čím jí zvýšíme? Pokud znáte měření Tetra test- a snížení+zvýšení také od tetra test, můžete napsat (ALE Já chci vědět prostě ty, co znáte nejčastěji-přípravky) díky moc za odpověd- a prosím :-) :-) :-) :-) :-)yirka: Souhlasím. Já dávám nějakou chemii do akvárka jenom tehdy, když jsou ryby nemocné. A to ještě jenom léčiva. Ještě se mi nestalo, že by moje ryby kvůli tomu nějak strádali.


salonka: Proč přidávat chemii tam, kde je vše OK? Nejlepší prevencí je dobrá péče o hygienu nádrže. Přece si také nebereš antibiotika preventivně, když jsi zdráva...


evica39: Já to myslela tak, že destilka z obchodu by se tam neměla dávat nikdy.


yirka:Anemali by sa dávať tieto prípravky na úpravu vody aj preventívne?Aj keď je voda vyhovuvujúca v tom zložení,akom je v akváriu?


salonka: Přidávám také vodu rovnou z vodovodního řádu-a bez chemie a bez problémů. A tak to má být. Tedy žádná úprava, pokut to nevyžadují nějaké specifické podmínky pro určité druhy ryb nebo špatné zdroje vody.


yirka:Tak tvrdosť vody v mojom akvarku neviem,nikdy sme to neskúšali,dokonca ani môj muž sa vode nevenuje výnimočne.Do polky odliateho 500l akvarka púšťa vodu rovno z vodovodu a darí sa všetkému,čo je v akvarku.


hanča:Samozrejme, že destilovanú vodu nepridávam do akvária len tak, bezdôvodne. Jedná sa o to, že na odchov niektorých druhov, teda na vývin plôdku je potrebná mäkšia voda. Postupne poter zvykám na bežnú vodu. Otázka ale znela, čím sa dá znížiť tvrdosť vody, nie?


salonka: Proč by to mělo být na škodu, když ti to funguje? Čím méně zásahů do fugující nádrže, tím lépe. Kdoví, jestli víš, jakou tvrdost vody vůbec v nádrži máš. Pravidlo (a zkušenosti)říkají, pokud něco funguje, nezasahuj do toho!
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby