Plíseň?

Moc prosím o radu. Mám menší (asi 7cm) karasovité rybky, co jsem si je před třemi dny donesla z obchodu a ty mi umírají po 3 až 5 kouscích denně, otírají se o rostliny a o dno, mají ohlodané ploutve a hlavně těm, co jsou na tom nejhůř rostou na tělě bílé paprsčité bambule připomínající plíseň na ovoci. Léčím to jako plíseň, ale mám pochybnosti, jestli to není nějaký cizopasník, nevíte někdo?Ale nemoc může způsobit i změna prostředí a choroba z rostlin.


asi by som to celé riešila reklamáciou tovaru v obchode.Ak by boli ryby zdravé aj u predajcu,nesmeli by Ti kapať po pár dňoch vloženia do spoločného akvária.


Já měla taky takový problém, ale už jsem ho vyřešila. Na smrad pomůže sera toxivec a aqatan. Ryba mi chcípla jen jedna a pak jsem to začala řešit: Vyměnila jsem polovinu vody a znovu vodu upravila (sera aqatan,toxivec a nitrivec) a teď už mám problém jenom s dvěma rybama nakaženýma plísní a ektoparazity tak jsem do akvária preventivně přidala antiparazitikum a vypnula na 2 h filtr, který jsem v odsáté vodě vyprala. Teď se rybám daří dobře. Nemocné ryby už týden léčím a zachvíli už je přidám zpět.


Já bych to viděl tak, že pokud je přístup petshopu opravdu tak zodpovědný, že by stálo za to nakaženou rybku vzít a i s vodou jim ji odnést ukázat co na to oni. Jinak by stálo za to znát parametry vody a druh rybek, aby bylo vidět zda to spolu ladí.


problém ještě trochu rozvedu... jedná se o 40 galonové akvárko, před týdnem jsem do něj nalila vodu z kohoutku, přidala kondicionér a bakterie a 5 dní nechala běžět filtraci (uhlí a pěna, výkon přiměřený velikosti nádrže) voda byla ok, rostliny taky Pak mi to nedalo a přidala jsem do vody bettku, která tam dva další dny spokojeně plavala, tak jsem si došla do místního petshopu pro pořádné ryby. Tam jsem se ale podřekla, že mám nové akvárko a tak mi je nechtěli prodat (bydlím v New Yorku) a vnutili mi tydle karasy, abych je měsíc měla a tím vytvořila prostředí pro pořádné ryby, za měsíc jsem měla přijít se vzorkem vody, vrátit karasy a konečně si vybrat ušlechtilejší rybky. Hned ráno po přidání karasů ale voda docela smrdí a ryby chcípají, na což je hrozný pohled, i když jsem je ani nechtěla :-( Tak nevím, jestli mám ještě čekat nebo vyměnit vodu a zkusit to znovu... Koupila jsem nějaké šumivé tablety na plísně a houby a voda je teď navíc modrozelená, prostě hrůza.

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby