Podivná nemoc

Potřeboval bych pomoct.Najednou my začali rybičky ve velkém umírat.Třeba až 5 za den.Dal jsem jim už Exit a eSHa 2000 ale stále mi příjde že se to nelepší.Čichavec plave těsně pod hladinou,má jakoby okousanou dolí ploutev a bílý flek na břiše a každý den vidím u několika rybiček že mají bílou špičku tlamičky ale jinak šupiny vypadají dobře.Do večera tyhle rybičky umřou.Nevíte co mám dělat? :-)Některé rybičky mají na sobě krupičku, co s ní? :-)


yirka: Ďakujem aj za vysvetlenie.Ja sa až tak veľmi nerozumiem akvaristike,tak som to napísala tak,ako to vidím ja,čo sa zasolením rybiek stalo.Diki


salonka: Jenom upřesním, že rybky na sobě nemají vrstvu soli, ale přisolením se vytváří na jejich povrchu větší vrstva ochranného slizu.


Tento istý problém som mala aj ja,nezaberali žiadne prípravky a rybky mi húfne hynuli.Ale poradil mi kamarát,aby som pridala priamo na rybky v akváriu kuchynskú soľ,až tak,že budú mať na sebe vrstvu soli.Tiež sa mi to veľmi nezdalo,že mám sladkovodné ryby zasoliť,ale naozaj to pomohlo a asi za tri dni sa aj rybky pohybovali čulejšie,bolo vidno,že plutvy sa začali dostávať do normálu.Po prvom posype soľou som musela hneď na druhý deň vymeniť vodu asi do polovice akvária,doliať čistú,dobre prefiltrovať a zse do polky zliať a doliať novú vodu.Mne sa rybky vyliečili.Odvtedy sa mi nič také nezopakovalo.


Biela tlamka? Hmm, to vypadá na bakteriu columnaris. Šíri sa rýchlo a napadnuté rybky hynú.Doporučujem použiť prípravok FMC alebo Bactopur. Eva


Diky za rady.Myslím si podle příznaků,že se asi jedná o bakteriální rozpad ploutví a u některých rybičky jsem zpozoroval krupičku.Už jsem vyměnil skoro polovinu vody,dal Aquatan pak Exit a eSHa 2000.Přesto rybičky umírají,ale zdá se,že už ubývá nakažených.Snad se ta nemoc zastaví.Četl jsem že je to individuální nemoc a postihuje spíše slabší jedince.


codymaverick: Rybky byly z karantény nebo přímo z krámu? Půl roku po založení AQ se může stát, že je trochu vyšší hodnota NO3, ale ten -amoniak je alarmující. Pokud jsou ještě zvýšené NO2, tak není co řešit a něco je špatně. To, spolu s přidáním dalších rybek (i tak jich tam je nadmíru co do počtu i druhově) může být příčinou úhynů. Chtělo by to důkladně odkalovat a měnit vodu, měřit jak se mění parametry a uvidíš.


Mám 200l akvárium(Už půl roku založené) asi s 50 rybkami.mám 4 Ramirezky,4neonky černé a 3obecné,3 čichavce,4tetry ozdobné,kosočverečné a mědědé,2 sekavce,1platu papuščí a 1 mečovku zelenou.Mám tam asi 30 rostlin.PH je kolem 7 jen před týdnem byla zvýšená hodnota Dusičnanů a Amoniaku.Taky jsem měnil v sobotu 1/3vody(měním ji každou sobotu)a přidal v pátek 8 rybek.


Otázka by asi měl být rozšířena spíš na "Co jsem měl udělat". Jinak je třeba vědět více informací. Jak velké AQ? Kolik a jaké ryby v něm? Jak dlouho je založené? Jaké jsou základní parametry vody? Jaké a kolik rostlin je v AQ. Pak se ti možná někdo ozve s účinnou radou.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby