Počet avarijních rostlin.

Myslím si že seriózní stránky by neměly podlehnou honbě za co největším počtem rostlin a ponechat jen opravdu ty které dlouhodobě v akváriích rostou, Nebo je rozdělit na jednotlivé kategorie. Méně je někdy více.O některých rostlinách uvedených ve zdejším seznamu by jsi měl hledat informace na vebu zabývajícím se pokojovými rostlinami a do akvarijního nepatří.


Nevidím žádný problém v tom, že je zde hodně nebo více uvedených akvarijních rostlin. Ono i ty obyčejný Zverimexy a různé Pet shopy dostávají od velkoprodejců kolikrát velmi zajímavé rostliny a je vždycky dobré, si o nich něco přečíst, jak je pěstovat, co vyžadují, ap. O úrovni informací v těchto prodejnách mluvit nehodlám. Záleží na tom, kdo tam prodává. Pokud je prodejce fanda do akvaristiky, dá vám o ní více podrobnějších a správných informací, než když si u něj půjdete třeba koupi křečka. Asi všechno nejde obsáhnout.


Děkuji za podnětné připomínky. Bohužel zítra odjíždím, takže rozčlenění rostlin na akvarijní, terarijní a pokojové (prodávané jako akvarijní) bude v provozu až v druhém týdnu v červenci.


Souhlasím. V zverimexech laikovi prodají na co si jen vzpomene,ale sami prodejci větsinou neví o dotyčné rostlině nic.Některé druhy kryptokryn,kalatky apod.mají vysoké vegetační nároky,které je problematické udržet.Osobně mám znalosti pouze o druzích které pěstuju a o náročné druhy se zajímám pouze okrajově,pokud vůbec. Vesměs je ale dobré,že na našich stránkách jsou uvedeny.


Bohužel s vámi nesouhlasím. Pokud se totiž neproklikám přímo k rostlině a nepřečtu si komentář, vidím jen samé akvarijní rostliny a mezi nimi i ty co do akvária v žádném případě nepatří. U nás je nabízí skoro všichni prodejci. V honbě za co nejširším sortimentem jsou schopní prodat cokoliv co lze na chvíli strčit pod vodu, proto bych takové rostliny vůbec neuváděl.Zkuste je najít třeba v katalogu Dennerle. Rostliny nevhodné tu zavedené nejsou. Tak bych je sem ani nedával.


přikláním se k názoru Yirky. Většinou v akvaristikách pracují lidé s minimálními znalostmi a orientují se dle cedulek od dodavatelů, což je žalostné. V knihách je také jen "výběr", a kde jinde se dozvědět nejvíce než na internetu. Je jednodušší najít vše pohromadě než dlouhé hodiny prohlížet jednotlivé stránky a udělat si ucelený obrázek. Samozřejmě chce to systém - jednotlivé kategorie. Jinak je to zbytečné - pak je opravdu méně někdy více.


Naopak se domnívám, že by stránky měly obsahovat co nejvíce informací o VŠECH rostlinách, které se objevují v akvaobchodech, aby akvaristé byli dostatečně informováni z nezávislých zdrojů. Obchod chce totiž vždy prodat. Pravdu máš, že by stálo za to rostliny rozdělit do kategorií dle použitelnosti, např: akvarijní, terarijní, nevhodné...atd. Ale to je spíš otázka pro majitele stránek.

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby