"Keříčková řasa"

Ahoj všem, rád bych znal odpověď. Před časem jsem měl v Aq tzv.: "keříčkovou řasu". Vyzkoušel jsem snad všechny možné aq přípravky, ale bez úspěchu. Nakonec jsem na doporučení zkusil chemikálii, které je určená na řasy do venkovních bazénů. Věřte nevěřte - pomohlo to. :-) Otázka: jaký AQ přípravek je na tuto specifickou řasu a nebo, jak se vyvarovat jejímu vzniku v akváriu? děkujiJeště jednou zevšeobecním prevenci zamezení růstu a přemnožení řas: Posuďte zda není AQ vystaveno příliš slunci a instalujte odpovídající osvětlení, sviťe pouze 10hodin denně, nádrž dobře osázejte rostlinami, pokud rostliny dobře prospívají přidejte rychlerostoucí plovoucí rostliny, proveďte důkladné odstranění řas z dekorací, zkuste nasadit rybky požírající řasy, měňte pravidelně vodu aby nedocházelo k vysoké koncentraci dusičnanů, až pokud nepomůže žádné z navrhovaných opatření uvažujte použití protiřasové chemie.


Osobně bych dopoůručil parmičku černopruhou , i když to vzniku nezabrání. Ovšem řasu nebude nikde vidět protože ji budou průběžně ožírat.


To je pravda, ale zkusil jsem všechno možné. I celé akvárko "vybagrovat", kameny jse vyvařil atd., ale řasa se vždy vrátila.


Hm, užití chemie na likvidaci řasy by mělo být až to poslední. Je třeba se věnovat prevenci a správným prostředím a podmínkami v nádrži nevytvářet podmínky pro jejich růst. Každé nadužití chemie zhorší podmínky pro ostatní, důležitější, obyvatele AQ.

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby