Založení Aq

Ahoj, dostala jsem již zaběhlé, 100L AQ..! Chybí jen rybičky a rostliny!:o) Chci se tedy zeptat, jaké druhy a popř. kolik rybiček bych v AQ měla mít.:o(( Díky... :-)ahoj kterou rybičku si můžu dat do 2 litroveho aqaria ?jsem začátečník a rybičku jsem ještě nikdy neměla :))


Ahoj počítej 1 l vody na 1 cm ryby. Rostliny počítej šířka akv. x délka aakv. a to vyděl 50 a vyjde ti maximální počet rostlin. Raději jich kup méně protože to není asi tak úplně pravda. :-)


Nejlepší skoušnost mám se stolístky....rychle rostou...a sou téměř nezničitelné...prasklo mi akva...a přšlo se na to až po dvou dnech(byl jsem na chatě)...všechno pochcípalo až na stolístky......potom mohu doporučit šípatce....Hodně štěstí... :-)


standa1: Vcelku souhlas. Snad bych pro příležitost počet ryb v nádrži upravil jedno české přísloví a to že v tomto případě: Vždy méně znamená více.


Přesná pravidla pro doporučený počet rybek neexistují. Záleží na druhu rybek, velikosti jejich požadavcích na životní prostředí, atd. Nesmí se za pomínat, že pokud počítám objem akvária podle vnějších nebo vnitřních rozměrů, nutné pak odečíst objem vrstvy písku, pozadí, kamenů, kořenů, atd. Pokud chceš s rybkama začínat a mít tam živorodky, počítej min. 5 l na 1 rybku. Ty hodně znečiˇšťují vodu. Pokud budeš mít účinný filtr a pravidelně menit vodu, šel bych na 4 litry. Jak vidíš, počet závisí na mnoha faktorech.
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby