Rostliny

Ahoj měl jsem rostlinky já vám řeknu jak se jmenují ale ještě to nevím udělali jse mi tam řasy a nevěděl jsem co dělat koupil jsem nové rostlinky ale bojím se kdyby ty řasy se objevyli znovu prosím vás neví někdo co je proti řasám? :-)Může mi někdo nabídnout z Prahy sv= přebytky rostlin? Mám zájem prakticky o cokoliv, nejraději nižší, dlouho sháním kryptokoryny nebo echinodorusy.


silversea: Silversea: Chovám Macracanthy asi 2 roky, mám 13 ks veľkosti 8-10 cm. Chviľu mi trvalo, kým som zistil v čom je pointa. Treba kúpiť väčšie kusy a celý húf, min. 8 ks, husto zarastené AQ, úkryty z koreňov a kameňov. Krmim výlučne vločkami, aj zelenými, tablety so Spirulinou. Žiadny problém s kvalitou vody, teplotou, spolubývajúcimi - ako sa tvrdí v literatúre. Ak chceš poradiť, ozvi sa.


silversea: Momentálně mám asi měsíc zakoupené Macracanthy velikosti asi 5cm a nevidím je skoro jinak než se šnekem v tlamce. :-) Koupil jsem je u nás (Svitavy) - všechny zde koupené ryby mně dlouhodobě přežívají.


Yirka: díky za radu ohledně šneků Zatím jsem zkoušela jen Rájovce. Mřenky (sekavky) je dobrý typ. Již dlouho sháním kvalitní Macracanthy. Rybky (import)nakupuji na velkoobchodě - a musím říci, že posledních 1/2 roku jsem z dovozů zoufalá. Raději kupuji již větší velikost, protože velikost kolem 4cm, což je klasická prodejní velikost , má asi 40% úmrtnost do 7 dnů. Pokud víš o dobrém zdroji dej vědět. Díky


silversea: Díky za informace, určitě poučné. Pokud se týká boje se šneky, z vlastní zkušenosti mohu doporučit boj pomocí predátora. Je to přirozené a účinné- i když je to běh na dlouhou trať. Po vlastních zkušenostech dávám přednost mřence nádherné před mřenkou pákistánskou. Je sice o něco dražší, ale je daleko účinnějším likvidátorem.


Yirka: Koupila jsem si akvarijní set CAYMAN 110 (230lt)a v něm byl již poměrně velký 3-komorový filtr. Pravidelně odkaluji 1/3 vody jednou za 14 dní odkalovacím zvonem od Ferplastu (stejný výrobce jako u akvária),ale stejný je od Sery nebo Hagena. Každý týden houbičkou setřu skla a jednou za měsíc properu molitany z filtru (v odkalené "špinavé" vodě.(molitany jednou za 3-4 měsíce postupně obměňuji). Každý den odebírám odlámané nebo odumřelé rostliny. A v rybí posádce mám parmičky černopruhé a krevetky - oboje v hejnu 12ks. V malém akvárium cca. 50 litrů je čištění intenzivnější - odkalování každý týden a molitany peru jednou za 3týdny. Z chemie používám od Tetry Aquasafe a občas do menšího akvária tabletu Algizit ( proti černé štětičkové řase)taky je od Tetry. Hůř se mi bojuje se šneky. Ty musím neustále odlovovat, protože běžně dostupné prostředky jsou ke kytkám dost nešetrné, také krunýřovci jsou dost citlivý.


standa1: Člověk si to nesmí tak moc brát. pokud řasy nepřekračují určitý rámec, já bych je bral jako součást přirozeného života v nádrži. Myslím, že v přírodě tajy neexistuje voda zcela řasyprostá. :-)
Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby