Kdo vydrží s keříčkovcem?

Mám dva keříčkovce dvoupásé (už mají 8 let) a vydržela s nimi jen tetra čtyřpruhá. Teď si budu zařizovat větší akva-200l a přecejen bych si tam nějaké rybky chtěla přidat :-) Poradíte mi prosím, jaké rybky k nim můžu dát nebo naopak nedat? DíkyAhoj.Patřím mezi obdivovatele keříčkovců.První dva jsem si koupila asi před 10ti lety a absolutně nic jsem o nich nevěděla.Když povyrostli a zlikvidovali všechny obyvatele,tak jsem jim pořídila větší domeček.Vzhledem tomu,že tahle okouzlující ryba patří mezi největší predátory,měla jsem docela problém sehnat další přírustky,neboť nepatří mezi oblíbence akvaristů ani prodejců.V jednom obchůdku se prodavačka doslova vyděsila,když jsem se na keříčkovce ptala,prý je ráda,že už je šéf nebere.Kolegovi museli volat dokonce záchranku,když jej lovil a pomáhal si rukou.Patrně nebyli o jejich jedových trnech informováni.Po dvou letech se mi je podařilo koupit.Mám dva 30ti cm(jeden je albín) a dva asi 15ti cm,strakoši.Jěště bych chtěla tm.šedého.Vzhledem jejich růstu plánuji "mega akvárko".Bohužel nepoznám jejich pohlaví.Byla bych ráda,kdyby se zadařil aspoň jeden odchov.Krmím je různými sušinami,sirovými vnitřnostmi a pozor!Dokonce psími granulemi a moc jim chutnají.Občas jim nalovíme ouklejky,ty jim taky jedou.Jsou to pěkní ďáblíci!


Mě tato otázka připadá jednoduchá. Mám samičku keříčkovce, 30cm, která je hodná jak beránek. Nikdy žádnou rybu nezblajzla, žádné neublížila. Mám s ní čichavce a mečovky, ale ty jsou různého věku od narození. Vždycky jsem četla, že jsou to pěkný mrchy, já ji sama zachránila před vyhozením do záchodu. Byla asi ve 25l kouli s anténovcem a dvěma ancistrusy. Neuvěřitelný, jak tam mohli žít. :-)

Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
Příspěvek:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby