Autor:
Evica39
Přidáno:
04/04/2009 v 13:20:19
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5349x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 923x
1 2 3 4 5

Český název: Duhovka Melanotaenia exquisita
Latinský název: Melanotaenia exquisita


Čeleď:Gavúnkovití - Melanotaeniidae
Původ: Západní Austrálie
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 7,0 - 7,4
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12 °dGH
Agresivita: mírumilovná hejnovitá rybka
Charakteristika: Tento druh duhovky obývá rychle tečoucí vody, malé vodopády s kryšťálově čistou vodou. Štíhlé tělo, dvě hřbetní ploutve. Základní barva je olivová, břišní část těla je bledší. Pro chov jí vyhovuje strědně velká nádrž s dostatkem jemnolistých rostlin, s dostatečným prostorem na plavání. Je dobrý plavec.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je větší než samička a lépe vybarvený.
Rozmnožování: Tření probíha několik dnů, v hejnu nebo v párech. Jikry se lepí na jemnolisté rostlinky. Rodiče požírají potěr a proto je nutné je po nakladení jiker odlovit.


Tato fotografie pochází ze stránek http://israquarium.co.ilDuhovka Melanotaenia exquisita


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Duhovka Melanotaenia duboulayi Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Duhovka Melanotaenia Frederick   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Duhovka  Melanotaenia eachamensis L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gavúnek říční     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby