Autor:
Yirka
Přidáno:
18/11/2008 v 07:07:53
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
24/11/2008 v 12:30:53

Zobrazeno: 5523x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 988x
1 2 3 4 5

Český název: Drsnokožec černohlavý
Latinský název: Pervagor melanocephalus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Monacanthidae (Pilníkotrncovití)
Původ: Tichý oceán, Indický oceán, Austrálie
Maximální velikost: 13 cm
Vhodná teplota: 22 - 24 °C
Potrava: Masožravá rybka
Doporučené PH: 8,1 - 8,4
Agresivita: Samotářská, mírumilovná ryba
Charakteristika: Jeden z menších ostnatců pohybující se v horních patrech vodního sloupce. První ze dvou hřbetních a břišní ploutve jsou protaženy v trny. Zbarvení rybky je rozdělené na dvě hlavní barvy. Přední část je purpurová a zadní je žlutá. Přechod mezi barvami je hnědavý. Tělo pokrývají drobné šupiny. Přední z dvou hřbetních plutví je zredukována na jediný velký tvrdý paprsek. Druhá hřbetní ploutev je bezbarvá a tvoří jakoby zrcadlový obraz řitní ploutve. Břišní ploutve jsou také redukované na jediný tvrdý paprsek. K jiným rybkám je přátelsky.
Pohlavní dimorfismus: Není znám.
Rozmnožování: Není známo.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.meerwasser-lexikon.deDrsnokožec černohlavý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Drsnatec obecný Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Fyzilír blankytný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Kavalír proužkovaný L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Jednotrn červenoocasý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby