Autor:
Speedtt
Přidáno:
19/04/2008 v 20:50:24
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
29/11/2008 v 15:05:57

Zobrazeno: 8379x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 998x
1 2 3 4 5

Český název: Drobnoústka trpasličí
Latinský název: Nannostomus marginatus


Čeleď:Trnobřichovití - Lebiasinidae (Štíhlotělovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 3,5 - 4 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: všežravec (nitěnky, vločkové krmivo, ....) mrazené krmivo
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 2 - 12 °dGH
Agresivita: mírná hejnová ryba
Charakteristika: Pro chov této ryby je vhodná zarostlejší nádrž. Není vhodná pro začátečníky, protože je velmi náchylná na znečištění vody.Je nutné dbát na to, aby proud vody z filtru nebyl příliš silný.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou štíhlejší.
Rozmnožování: Rozmnožování je značně těžké, protože samičky jsou málo produktivní a jikry požírají.Pro odchov odlovíme pár do samostatné nádrže o objemu cca 15 litrů.Voda musí mít parametry jako pro výtěr neonky t.j. velmi měkká. Ryby se třou mezi listy jemnolistých rostlin. Jikry se líhnou do dvou dnů.

V inzerátech: Poptávka


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquapage.czDrobnoústka trpasličí


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Drobnoústka třípruhá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Drobnoústka žlutopásá (Drobnoústka Harrisonova)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Drobnoústka žlutopásá (Drobnoústka Harrisonova) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Nannostomus marilynae     Editovat článek     Přidat fotku


Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kde bych mohla sehnat Drobnoústku trpasličí? Všude ji sháním a nikde ji nemají, máte někdo nějaky tip, kde bych ji mohla sehnat, děkuji mockrát KaromixySem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby