Autor:
Batman
Přidáno:
28/03/2008 v 09:16:50
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
15/12/2008 v 22:25:13

Zobrazeno: 7568x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 1019x
1 2 3 4 5

Český název: Drobnoústka třípruhá
Latinský název: Nannostomus trifasciatus


Čeleď:Trnobřichovití - Lebiasinidae (Štíhlotělovití)
Původ: oblast Amazonky, Brazílie, západní Guyana oblast Rio Negro
Maximální velikost: do 6 cm
Vhodná teplota: 25 - 28 °C
Potrava: vločkové i živé krmivo
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 1 - 10°dGH
Agresivita: mírumilovná a plachá
Charakteristika: Patří do hejna a nesmí se chovat s příliš dotěrnými a nesnášenlivými druhy. Zdržuje se převážně v blízkosti rostlin nebo mezi nimi. Na světlém zlatohnědém těle má tento druh tři podélné černé pásy, střední a horní pás končí na základně ocasní ploutve červenou skvrnou. Mezi nimi je světlezlatý pruh. Pod středním tmavým pruhem je zbarvení stříbřitě bílé. Podobně jako ocasní ploutev mají červené skvrnky i břišní, hřbetní a řitní ploutve.
Pohlavní dimorfismus: Samice jsou větší než samečci. V období tření jsou samečci intenzivněji zbarveni a jsou štíhlejší než samičky. Samečci v obdobi tření, když se dvoří samičkám, vystavují na obdiv svoje pěkné zbarvení. Soupeří mezi sebou a odhánějí slabší konkurenty.
Rozmnožování: Vytírají se do spleti jemnolistých roslin. Plůdek se líhne do 48 hodin a rotplave se zhruba po týdnu.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.characin.comDrobnoústka třípruhá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Drobnoústka štíhlá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Drobnoústka trpasličí   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Drobnoústka lesklá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Drobnoústka jednopruhá (Šikmostojka jednopruhá)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby