Autor:
Horac
Přidáno:
31/10/2007 v 15:47:30
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
27/04/2009 v 21:29:38

Zobrazeno: 8434x Hodnocení: 2.97 Hodnoceno: 986x
1 2 3 4 5

Český název: Drobnoústka příčnopruhá
Latinský název: Nannocharax fasciatus


Čeleď:Trnobřichovité - Citharinidae (Patetrovití)
Původ: západní Afrika
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 22 - 27°C
Potrava: hlavně masožravá, nitěnky, buchanky
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 3 - 12°dGH
Agresivita: mírumilovná rybka
Charakteristika: Chov této rybky není lehký a tak se doporučuje pouze pro zkušené akvaristy. Je typická svým postojem při odpočinku - je opřená o břišní ploutve a všechny ostatní ploutve má zvednuté nad substrátem (podle toho se dá rozeznat od polozubky páskované, která je jí jinak celkem podobná - ta se opírá i o prsní ploutve). V akváriu mají rády proudící prokysličenou vodu a hodně rostlin. Dá se snadno chovat v menších nádržích, ve společnosti zcela mírných druhů ryb. Zdržuje se téměř stále u dna, potravu sbírá se dna.
Rozmnožování: O rozmnožování není nic známo.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquarium-system.comDrobnoústka příčnopruhá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Drobnoústka malá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Drobnoústka pruhovaná zlatá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Šikmostojka černopruhá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Drobnoústka malá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby