Autor:
Speedtt
Přidáno:
19/04/2008 v 20:19:28
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
09/02/2009 v 16:39:47

Zobrazeno: 9412x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 1098x
1 2 3 4 5

Český název: Drobnoústka beckfordova
Latinský název: Nannostomus beckfordi


Čeleď:Trnobřichovití - Lebiasinidae (Štíhlotělovití)
Původ: Jižní Amerika, povodí Amazonky, Rio Negro
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: všežravec (nitěnky, vločkové krmivo, ....)
Doporučené PH: 5,5 - 8
Doporučená tvrdost vody: 2 - 20 °dGH
Agresivita: mírná společenská ryba
Charakteristika: Tato ryba se musí chovat v hejnech čítajcí min. 6 ks. Nutné jsou také jemnolisté rostliny a to čím víc tím líp. Hřbet této rybky je zlatohnědý, bříško stříbrné a červené. Středem těla se táhne široký černý pruh, který končí na základně ocaní ploutve mezi dvěma červenými skvrnami. Nad pruhem jsou odstíny zlatočervené a fialové. Na všech ploutvích kromě prsních jsou červené skvrny. Zadní polovina těla samečeků bývá v öbdobí tření intenzivně červená. Její chov je možný v měkčí i ve tvrdé vodě. Je to značne žravá rybka, zdolá i větší nitěnky a nacpe si břiško až k prasknutí. Po takovém přežrání je vhodné ji nechat dva dni vyhládnout.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou štíhlejší a mají černou řítní ploutvičku.
Rozmnožování: Před třením je důležité držet samičku odděleně od samečka - asi 3 týdny. Když chceme získat co největší potomství, je oddelení rybek důležité.Ryby umístíme do samostatné nádrže s jemnolistými rostlinami. Samička klade okolo 150 jiker, které se líhnou do dvou dnů. Všechny ryby z nádrže hned po vytření vylovíme.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquahobby.comDrobnoústka beckfordova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Dráček ploutvatý (Tetra velkoploutvá) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Drobnoústka černopruhá (Hlavostojka příčnopásá)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Nannostomus anduzei L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Drobnoústka pruhovaná zlatá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby