Autor:
Jirkajirka
Přidáno:
23/04/2008 v 09:03:10
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 16841x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 1566x
1 2 3 4 5

Český název: Drápatka vodní
Latinský název: Xenopus Laevis


Čeleď:Pipidae (Pipovití)
Původ: jižní a jihozápadní části Afriky
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 13 - 25°C
Potrava: patentky, ryby, žížaly, hmyz, červy, gamarusy, krevetky (nevhodné je krmení s vysokým obsahem tuku)
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15° dGH
Agresivita: Agresivní
Charakteristika: Drápatka dorůstá velikosti 10 až 15 cm a váží až 200g. Drápatky mají na třech vnitřních prstech zadních končetin tmavé zahnuté drápy, podle nichž dostaly své české jméno. Na předních končetinách nejsou plovací blány. Rozměr akvária je závislý na velikosti chovaných žab. Na jednu Drápatku je nutné počítat alespoň 5l a zároveň žabce poskytnout prostor pro plavaní. Žádna 5l sklenice od okurek. Pro chovný pár je vhodné akvárium s minimálním obsahem 30 l s vodním sloupcem od 15 do 40 cm. Filtr je potřeba volit s rozvahou, Drápatka pochází ze stojatých vod. Osobně bych doporučoval BIO filtr.
Pohlavní dimorfismus: Samice je asi o třetinu větší, váží o 60 gramů víc, samec má vnitřní strany předních končetin zbarvené do černa.
Rozmnožování: Drápatka vodní dosahuje dospělosti ve věku jednoho roku. Páření ovlivňuje teplota. V přirozeném prostředí se drápatky rozmnožují v letních měsících. V zajetí můžeme teplotu snadno přizpůsobit a tim ovlivnit dobu paření. Na 7 týdnů před páření snížíme teplotu vody na 15°C a potom opět teplotu zvednema na 28°C. Samci lákají samice skřeky a to hlavně v noci. Samice snese až 2000 vajíček, poté je třeba dospělé žáby přemístit do jiné nádrže. Pulci se líhnou většinou již druhým dnem a do dvou měsících jsou již zcela přeměněni v žáby.

V inzerátech: Drápatka


Drápatka vodní

Více fotek najdete ve fotogalerii tohoto živočicha


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Drápatečka malá Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Emydura červenobřichá   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Bahenka živorodá L     Editovat článek     Přidat fotku


Dobrý den potřeboval bych se zeptat mám drápatku samičku 6 let starou kolem 10cm a chtěl bych jí kouptit kámošku, nechci aby měli malý.A viděl jsem nevim jak starou kolem 8cm samičku, nevím jestli je bezpečné je dát k sobě a tak bych se chtěl poptat po radě Děkuji :-) :-) :-) :-) :-) :-)


ahoj, potrebujem radu, kto ma doma žabky drapatky tak nech mi napiše chcela by som vedieť ako mam ich rozmnožovať pište prosim na moj e-mail dakujem :-)


mám samečka a kamarádka má dvě samičky .Má na paření přinést jednu nebo obě?


před pár dny jsem koupila samečkovi slečnu,hned se s ní zkouší pářit...prosím o radu....za jak dlouho snese samička vajíčka?A jak to poznám,abych je pak dala včas pryč?Děkuji :-)


akvárium doporučuji opravdu dobře zakrýt, dnes ráno jsem naštěstí žabku našel dřív něž bylo pozdě, žabka zvládne pobyt mimo akvárium, ale nesmí uschnoutSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby