Autor:
Salonka
Přidáno:
30/12/2008 v 18:38:38
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 11389x Hodnocení: 2.49 Hodnoceno: 1285x
1 2 3 4 5

Český název: Drápatečka Beottgerova
Latinský název: Hymenochirus boettgeri


Čeleď:Pipidae (Pipovití)
Původ: západní Afrika
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 23 - 30 °C
Potrava: Nitěnky, patentky, filé
Doporučené PH: 6,5 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Neagresivní, plachá
Charakteristika: Je to poměrně nenáročná akvarijní žabka, které se nejlépe daří při pokojové teplotě. Má ráda skrýše, ráda loví, ale není tak rychlá a proto se jí lov příliš nedaří. Ve vodě se jenom chodí nadechnout ke hladině, nechodí proto na souš. Sežer prakticky všechno, co se jí vleze do tlamky, jenom rostlinnou potravu nežere. Její základní zbarvění je hnědé.
Pohlavní dimorfismus: Samička je větší, má tmavě hnědé skvrny po těle. Na zádech má mnoho bradavek. Má světlé břicho. Na třech prstech zadních končetin má drápky. Samec má viditelnou narůžovělou bradavku, která je za předními končetinami. Samci vydávají slabé bzučivé zvuky.
Rozmnožování: Aby bylo rozmnožování úspěšné, je nutno žabku stimulovat chladnejší vodou v nádrži. Samička naklade vajíčka, většinou v ranních hodinách při rozbřesku. Vajíčka klade asi hodinu. Bývá jich až kolem 200 kusů v závislosti na velikosti a kondici samičky. Po nakladení vajec je nutno samici odchytit, protože s oblibou požírají svá vajíčka. Malí pulci se líhnou za teploty kolem 25°C po 4 dnech, metamorfoza trvá asi 5-8 týdnů. Pohlavně dozrávají kolem 1 - 1,5 roku.


Tato fotografie pochází ze stránek htpp://www.aquapage.czDrápatečka Beottgerova

Více fotek najdete ve fotogalerii tohoto živočicha


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Dlouhokrčka Siebenrockova Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Drápatečka malá   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Krevetka Halocaridina rubra L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Drápatečka malá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby