Autor:
Viki
Přidáno:
02/03/2008 v 20:04:58
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
16/06/2008 v 08:52:15

Zobrazeno: 14976x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 1168x
1 2 3 4 5

Český název: Douška hustolistá
Latinský název: Egeria densa


Původ: Argentina, Paraguay, Brazílie
Čeleď:Hydrocharitaceae (Voďankovité)
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Osvětlení: 0,5 W / l
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 8 - 18°dGH
Charakteristika: Tuto rostlinku můžu doporučit i začátečníkům, zejména při zakládání nádrží, protože velmi rychle roste a odebírá tak z nádrže nadbytečné živiny.Při slunečním záření se můžeme dočkat i květů. Mají ji rády skoro všechny malé rybky. Roste velmi rychle a její potřeba světla je velká, měla by být v zadní části akvária.Pokud se ale zastřihává,může být i v popředí. Může růst jako kořenová, stonková rostlina, přichycená svými vzdušnými kořeny do dna nebo také jako vloně plovoucí rostlina. Necháme-li ji volně růst, často vyroste až na hladinu, kde vytvoří plovoucí džungli.
Rozmnožování: Řízkováním, velmi snadno

V inzerátech:


Douška hustolistá

Více fotek najdete ve fotogalerii této rostliny


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Douška dlouholistá Č Další rostlina(podle českého názvu) - Douška řečankovitá   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Šípatkovec veronikae L Další rostlina(podle latinského názvu) - Douška řečankovitá     Editovat článek     Přidat fotku


Je to opravdu nezmar, v letních měsících dokáže během několika týdnů narůst do délky 1,5 až 2m a zcela utlačit ostatní rostliny v nádrži. Je nutný pravidelný prostřih.


carex: Bezesporu odolná vůči chemismu vody a podobně, ale jinak patří mezi ty křehčí rostliny.


Tato rostlina by neměla chybět v žádném nově zakládaném akváriu.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby