Autor:
Dadka21
Přidáno:
16/09/2008 v 23:12:53
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
16/03/2012 v 13:02:05

Zobrazeno: 5900x Hodnocení: 2.93 Hodnoceno: 875x
1 2 3 4 5

Český název: Dlouhoocaska zelenavá
Latinský název: Eigenmannia virescens


Čeleď:Sternopygidae (Dlouhoocaskovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 45 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: živá, náhradní
Doporučené PH: 6 - 7
Agresivita: Agresivní
Charakteristika: Tato rybka vyžaduje zarostlé akvárium s dostatkem prostoru. Je to noční rybka a je velmi plachá. Je citlivá na měnící se podmínky vody.Je zvláštního vzhledu, nemá hřbetní ani ocasní ploutev. Jeji tělo připomíná sřenku nože. Mají rády silnější proudění vody, vzduchování není nutné. Jejich zbarvení vynikne při tmavším dně a hladině zastíněné plovoucími rostlinami. K výměně vody použijte dobře odstátou nebo děšťovou vodu bez jakýchkoliv chemických látek. Pozor na léčiva a jiné chemikálie. Tento druh je citlivý na měnící se podmínky vody.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou výrazně větší a mohou dorůst až k 45 cm. Samice dorůstají zpravidla do 25 cm. V akváriích je jejich maximální velikost většinou o něco menší.
Rozmnožování: Ryby se vytírají.Použijte měkkou vodou (2-4 dh). K výtěru dochází v časných ranních hodin ráno. Vytírají se na listy a kořeny plovoucích rostlin. Dominantní samec se často vytře s několika samicemi zárověň. Ihned po výtěru je nutné rodiče odlovit nebo do jiné nádrže přemístit rostliny s jikrami (požírají své jikry i malý potěr). Počet jiker od jedné samice se pohybuje mezi 100-200 kusy. Potěr po rozplavání přijímá drobnou živou potravu. Chuť ke tření lze zvýšit tím, že na cca 2 týdny snížíme hladinu vody až o polovinu běžného stavu a omezíme proudění vody. Poté hladinu opět zvýšíme a zesílíme proudění vody. Ryby vydávají elektrické signály při namlouvání.

V inzerátech: AKVARISTICKÁ PŘÍBRAM 2011


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.fishbase.orgDlouhoocaska zelenavá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Dlouhoocaska maronská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Doctor fish   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Muréna hvězdicovitá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička osmipruhá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby