Autor:
Viki
Přidáno:
19/02/2008 v 15:26:29
Autor změny:
Horac
Naposledy změněno:
19/02/2008 v 18:25:08

Zobrazeno: 11478x Hodnocení: 2.74 Hodnoceno: 1015x
1 2 3 4 5

Český název: Danio tečkované
Latinský název: Danio nigrofasciatus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Asie (Barma)
Vhodná teplota: 21 - 28 °C
Potrava: všežravec - mražené, živé i vločkové krmivo
Doporučené PH: 6,5 - 7,0
Doporučená tvrdost vody: 5 - 13 °dGH
Agresivita: hejnová rybka
Charakteristika: Tato rybka je méně čilá než ostatní dania. Má jen jeden pár vousků, na rozdíl od dania pruhovaného, které má páry dva. Modré tečky jsou ve spodní polovině těla, pod zlatavě nažloutlým páskem lemovaným nahoře i dole modře. Objevují se také kříženci tohoto druhu s daniem pruhovaným (danio rerio), kteří jsou ale neplodní.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou drobnější a vybarvenější než samičky.
Rozmnožování: Pro rozmnožování je ideální větší nádrž s velkým množstvím rostlin a teplotou vody asi 27°C. Doporučuje se nejdříve do nádrže umístit samičku a až po několika dnech přidat samečka. Pokud byli rybky připravené ke tření, samička naklade do spleti jemnolistých rostlin až 500 jiker. Potěr se líhne do dvou dnů a po dalším dni už je soběstačný.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.tropicalfishfinder.co.ukDanio tečkované

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Danio sp.019 Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - danio tmavopruhé   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Razbora galaxy L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - danio tmavopruhé     Editovat článek     Přidat fotku


Pánové je mi skoro 80.rybičky mám osmi. obrázek,který tu předchází,se neshoduje s danio nigrofasciatus,tak jak je znám let kole 1960.


Má hezké puntíčky , ale nejčastěji v obchodech mají danio pruhovenéSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby