Autor:
Horac
Přidáno:
13/06/2007 v 18:45:53
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
12/01/2009 v 17:52:15

Zobrazeno: 27811x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 1362x
1 2 3 4 5

Český název: Danio pruhované
Latinský název: Danio rerio


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Asie, východní oblast Přední Indie
Vhodná teplota: 18 - 26°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 19° dGH
Agresivita: společenská, mírumilovná, čilá rybka, která ráda žije v houfech
Charakteristika: Tělo této nenáročné rybičky je štíhlé, za stran jen málo stlačené. Hřbet je hnědě olivový, bříško bílé se žlutavým nádechem, na bocích je zebrovitě pruhované (7-9 podélných střídavě kovově modrých a zlatožlutých pruhů). V koutcích tlamky mají dva páry vousků - jeden delší a druhý kratší. Tyto rybky nevyžadují velkou nádrž, ani zvláštní osázení.Lze k nim dát i závojnaté formy. Rostliny mohou být vysázeni libovolně. Úkryty nejsouc potřeba. Patří nejen k nejznámejším rybám, ale též k biologickým výskumům.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je delší a štíhlejší. Zlatožluté pruhy se silně zlatově lesknou. Samička je plnější v břišní části a její zlatavé pruhy jsou bez lesku.
Rozmnožování: Některé samičky jsou "věrné" určitému samci a s ním se nejlépe třou. K rozmnožování je ideální nádrž osázená jemnolistými rostlinami. Ke tření dochází většinou v ranních hodinách. Poté bývá vhodné pár na čas odlovit. Z jiker, které jsou poměrně velké, se po asi 36 hodinách líhne potěr. Ten se během dalších 6-7 rozplave a příjmá drobnou potravu. Od jara do léta se mohou vytírat každé tři týdny. Pokud se samička včas nevytře, zatvrdne. Po vylíhnutí se mláďata musí dát pryč , nebo by je ostatní ryby sežraly.

V inzerátech: Dania


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.fishbase.orgDanio pruhované

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Danio Panterovo Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Dánio růžové   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Danio královské L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Dánio růžové     Editovat článek     Přidat fotku


Daty: Ano tato hejnová, velice živá rybka se pohybuje u hladiny.


A drží se u hladiny? Hledám nějaké rybky, co budou nahoře v akva a nechci paví očka. Díky


strašně vyžíravé rybičky vždy kdyš jim naházím jídlo tak oni to vše vyjí a na ostatní nezbylo nic :-)


Míchat závojnatou a nezávojnatou formu nedoporučuji. Je to ryba, která neustále plave a dlouhé ploutve jsou jí na obtíž.


moc pěkná, nenáročná a čilá rybička,máme jich 5 a jsou superSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby