Autor:
Carex
Přidáno:
11/03/2008 v 12:13:24
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
23/02/2009 v 08:23:21

Zobrazeno: 11669x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 967x
1 2 3 4 5

Český název: Danio malabarské
Latinský název: Danio aequipinnatus ( Devario aequipinnatus)


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Západní pobřeží Indie a Srí Lanka
Maximální velikost: 10 - 12 cm
Vhodná teplota: 20 - 24 °C
Potrava: nitěnky, perloočky buchanky, larvy komárů a pakomárů, hmyz, suché krmivo
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 2 - 20 °dGH
Agresivita: Mírumilovná ryba
Charakteristika: Velmi čilá hejnová rybka žijící v horních vrstvách vody. Chováme vždy ve větším počtu ve společenské nádrži s dostatkem prostoru pro plavání, hlavně v dlouhém jednodruhovém akváriu. Vedoucí jedinci plavou uprostřed hejna a jsou výrazně zbarvení. Slabší jedinci se zdržují při okraji hejna, jejich zbarvení je bledší. Ochotně přijímají jakoukoli potravu, jsou věčně hladoví. V létě je můžeme umístit i do venkovního bazénku. Pak loví náletový hmyz.
Pohlavní dimorfismus: Samička je tlustší. Prostřední modrý pruh se u samičky ohýbá nahoru, u samečka zůstává rovný.
Rozmnožování: Odchov je snadný. Pro rozmnožování se hodí rybky ve stáří 9 až 12 měsíců. V době tření se může u samců objevit třecí vyrážka, ale i nemusí. Samice klade jikry do porostu jemnolistých rostlin. Rodiče během tření krmíme, jinak požírají jikry. Po vytření rodiče ihned odlovíme. Plůdek se líhne za 2 dny, potěr se rozplavává po 5-7 dnech. Lze vytřít i více samic najednou a to tak že dáme k samicím více samců.

V inzerátech: Prodám levně anubias barteri var nana


Tato fotografie pochází ze stránek http://commons.wikimedia.orgDanio malabarské


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Danio královské Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Danio modré   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Vřeténka prstovitá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Danio duhové     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby