Autor:
Beny5
Přidáno:
03/03/2008 v 21:33:13
Autor změny:
Hanča
Naposledy změněno:
08/09/2008 v 13:52:04

Zobrazeno: 8121x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 918x
1 2 3 4 5

Český název: Danio duhové
Latinský název: Danio albolineatus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Zadní Indie, Malajský poloostrov, Sumatra, Thajsko
Maximální velikost: až 5 cm
Vhodná teplota: 20 stupňů
Potrava: všežravci
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: společenská, mírumilovná, v houfu žijící rybka
Charakteristika: Tělo je podlouhlé, štíhlé, ze stran mírně stlačené. Zbarvení je jemně žluté, namodralé, až fialové. Od středu těla až do ocasní ploutve se táhne vínově červený pruh. Jestliže je ve společenské nádrži chováno v hejnu, stává se skvostem AQ.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je štíhlejší a je výrazněji zbarvený-existuje oranžová a modrofialová varieta. Samička je v bříšku plnější a výrazně větší.
Rozmnožování: Střední, podlouhlá nádrž bez písku, ale s oblázky.Voda měkká, odstátá o teplota se postupně zvyšuje asi na 26°C.Po tření pár odlovit. Jikry jsou poměrně velké. Potěr se líhne asi za 36 hodin, šestý až sedmý den se rozplave.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.elacuarista.comDanio duhové


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Danio dlouhovousé Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Danio Glofish   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Danio malabarské L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Danio myanmarské     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby