Autor:
Vašek
Přidáno:
22/02/2009 v 16:20:17
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
06/04/2009 v 08:53:15

Zobrazeno: 9600x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 1042x
1 2 3 4 5

Český název: Danio dlouhovousé
Latinský název: Danio kyathit


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Myanmar
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Mírumilovná
Charakteristika: Potřebuje úkryty a rostliny. Chová se v hejnu alespoň 8 kusů. Při menším počtu je plachá. Tělo je stříbrné namodralés tmavými fleky a pruhy po těle s oranžovými skvrnami na ploutvích. Je vhodný i pro začátečníka, ale pozor hodně ráda vyskakuje z akvária.
Pohlavní dimorfismus: Samec je oproti samici výrazně hubenější.
Rozmnožování: Pár se v malé nádržce po několika dnech vytře do roštu. Při nakladení jiker musíme více krmit jelikož požírají své mladé. Potěr se podle teploty líhne po dvou dnech.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.danios.infoDanio dlouhovousé


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Danio bengálské Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Danio duhové   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Danio Glofish L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Razbora galaxy     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby