Autor:
Evica39
Přidáno:
29/12/2008 v 21:19:31
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6709x Hodnocení: 2.81 Hodnoceno: 953x
1 2 3 4 5

Český název: Čverzubec Manilský
Latinský název: Arothron manilensis


Čeleď:Tetraodontidae (Čtverzubcovití)
Původ: západní část Tichého oceánu - Bali, Borneo a Filipiny
Maximální velikost: max. 30 cm
Potrava: masožravec
Charakteristika: Vyskytuje se na pobřežních nebo lagunových rifech, nad písčitým nebo bahnitým dnem, v hloubce od 1 - do 20 metrů. Občas vstupuje do ústí řek (braktická voda). Je to poměrně nenáročná ryba, snadno přivyká na náhradní potravu (maso kořýšů, larvy hmyzu, mražená potrava, vločky).
Rozmnožování: V akváriu se dosud nezdařilo. V přírodě dochází ke tření v mangrovových oblastech a jikry jsou odkládany mezi kořeny mangrovů.


Tato fotografie pochází ze stránek http://upload.wikimedia.orgČverzubec Manilský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Čtverzubec zelený Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Cyphotilapia sp. North   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra červenooká L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čtverzubec Arothron sp.     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby